Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
květen 2019
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

axlsystems

Jihlavská nemocnice - onkologie 
O kraji VysočinaMinistryně vzkazuje: na ozařování lze dojíždět.

Ministryně zdravotnictví Marie Součková konečně zareagovala na problém týkající se pořízení lineárního urychlovače pro radioterapeutické oddělení nemocnice v Jihlavě, když ve středu vydala tiskové prohlášení.
V něm konstatuje, že péči o onkologické pacienty jihlavské nemocnice, kde na radioterapeutickém oddělení dosloužil koncem dubna poslední radionuklidový zářič, mohou zajistit zdravotnická zařízení v nemocnicích ve Znojmě, Havlíčkově Brodě a v Brně. Tato pracoviště mohou prý svoji kapacitu zvýšit prodloužením pracovní doby a využitím personálu z Jihlavy. Nemocným pacientům tedy vzkázala, že mohou na ozařování klidně dojíždět, a to i do vzdálenějších míst. "Dostupnost péče není totiž závislá na vzdálenosti, ale v první řadě na kvalitě," uvedla Marie Součková ve svém prohlášení (viz str.11 ­ tiskové prohlášení).
Podle vyjádření MUDr. Jana Stejskala, primáře radioterapeutického oddělení, převoz pacientů na ozařování do Havlíčkova Brodu, který je od Jihlavy vzdálen 25 kilometrů, je pro většinu z nich velmi stresující a pacienti převozem trpí. Do Znojma a Brna by pacient musel cestovat více než jednu hodinu. "Současná situace spojená s dojížděním vážně nemocných pacientů je devastující a léčba není prováděna správně. Po ozařování mívají pacienti střevní a žaludeční potíže, což při převozu do Havlíčkova Brodu a během transportu a čekání na ozařování přináší lidem nesmírné trauma," uvedl pro Jihlavské listy primář Stejskal.
Ministryně Součková tedy zřejmě rychle zapomněla na své loňské sliby, které učinila v Jihlavě. Na počátku srpna loňského roku navštívila Nemocnici Jihlava, kde se seznámila s ekonomickou situací, průběhem dostavby nových pavilonů a přístrojovým vybavením onkologického oddělení. Tehdejší vedení nemocnice ministryni informovalo o nutnosti obměny přístrojového vybavení na onkologickém oddělení, neboť zářiče byly již tehdy na pokraji životnosti s tím, že nemocnice bude potřebovat lineární urychlovač. Ministryně představitelům nemocnice před zraky přítomných novinářů přislíbila v této záležitosti osobní pomoc. Uvedla, že aktivity oddělení podporuje, že je nezbytné dovybavit jihlavskou nemocnici tímto kvalitním přístrojem a soustředit se na další vzdělávání personálu. Součková prohlásila, že o zajištění peněz na pořízení lineárního urychlovače bude jednat ještě tentýž měsíc na ministerstvu financí, stejně jako o uvolnění prostředků na dokončení dostavby nemocnice.
Kvůli kritické situaci na onkologii zaslal hejtman František Dohnal 30. června 2003 Marii Součkové otevřený dopis, v němž ji žádal o schůzku a řešení situace. Dosud žádnou odpověď nedostal. Kraj ale bude trvat na tom, aby ministerstvo převzalo svoji odpovědnost. "Zdá se, že ministerstvo zdravotnictví dále hraje roli mrtvého brouka s tím, že jsou zřejmě úkoly ministerstva zdravotnictví jiné než řešit problémy ve zdravotnictví. A tohle je záležitost, která nás nesmírně trápí," komentoval Dohnal.

Zdroj: Jihlavské listy 8.7. 2003
Publikováno: Čtvrtek, 10.07. 2003 - 08:22:34 Od: olaf
 
Anketa ke článku
Divíte se, co je dnes ve zdravotnictví možné?

Ano
Ne
Já už se nedivím ničemu.


[ Výsledky | Ankety ]

Účastníků: 1
Komentářů 138

Související odkazy
· Více o tématu O kraji Vysočina
· Další články od autora olaf


Nejčtenější článek na téma O kraji Vysočina:
Web kamera na D1. u Humpolce


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Jihlavská nemocnice - onkologie" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.129 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum