Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
květen 2019
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

Třídení odpadů v kraji Vysočina

Síť sítí pod drobnohledem 
Internet a WWWV České republice přibývá stále více domácností, které využívají služeb internetu. Z celorepublikového hlediska počítač vlastní 34 procent domácností a na internet je připojeno 24 procent. Je zcela logické, že první kroky uživatelů sítě sítí vedou na domovské stránky měst a obcí, odkud mohou získat nejnovější a zároveň důležité informace. Tyto internetové stránky také často vyhledávají turisté při návštěvě regionu, proto je nutné, aby se představitelé měst a obcí věnovali tomuto tématu. Se třemi profesionálními tvůrci internetových stran jsme se podívali pod drobnohledem na jednotlivé internetové strany měst a obcí.

Prvním z hodnotících byl Vilém Doležal (maugli2@seznam.cz), kterého z prohlížených internetových stránek měst nejvíce zaujala webová stránka Humpolce. "Je přehledná, často aktualizovaná, součástí je přehled o kultuře, inzeráty pro obyvatele nebo ankety. Za nedůležitější považuji praktické informace, které občan často vyhledává."Naopak na nejnižší stupínek v hodnocení se zařadila Horní Cerekev, a to především z důvodu zastaralých údajů. Poslední aktualizace byla totiž provedena před rokem. "Internetové stránky jsou zřizovány z toho důvodu, aby byl občan při jejich návštěvě informován o novinkách. Neméně důležitý je příjemný vzhled, mělo by se s nimi dobře pracovat. Nutností je praktické setřídění odkazů. Oceňuji vyhledavače na internetových stránkách Humpolce, které slouží k rychlé orientaci,"konstatoval Vilém Doležal.

I menší obce umí Z jedenadvaceti hodnocených internetových stran obcí přiřadil Vilém Doležal prvenství Častrovu. Strana je vzhledově nejlepší a informace jsou přehledně zpracované. V těsném závěsu se drží Senožaty. "Příjemně mě také překvapily Bratřice. Na počet lidí v obci mají pěkně zpracovaného průvodce. Většina stránek má zajímavě zpracovanou historii proloženou fotografiemi a grafikou. Někde je dokonce přehled cykloturistických tras,"dodal Vilém Doležal. Za nejprofesionálněji vytvořené stránky považuje druhý odborník Michal Šebesta (sebesta.michal@seznam.cz) strany Černovic a Humpolce. "Obrovskou předností je možnost odeslání zprávy obecnímu úřadu přímo z hlavní strany. Za klad lze také hodnotit textovou verzi stránek, která je výhodou pro některé prohlížeče."Michal Šebesta upřednostnil u humpoleckých stran rychlé vyhledávání podle klíčového slova na první straně. Ostatní strany mají většinou nevýrazný vzhled. Závažným nedostatkem pelhřimovských internetových stran je nastavení rozlišení 1024* 768. Většina uživatelů však pracuje s monitory 15"s rozlišením 800* 600 a těm se pelhřimovské strany nezobrazí celé. Strany Žirovnice zase uživatelům neposkytují potřebné informace. "Největším problémem je aktualizace a některé strany slibují cizojazyčné verze, které v důsledku nefungují. U Počátek je zbytečně veliká fotografie, která se dlouze načítá. Kamenice nad Lipou má zase složité odkazy. Například komplikovaně se vyhledává program kina. Horní Cerekev má horší vzhled a zásadním nedostatkem je aktualizace,"sdělil Michal Šebesta.

Někde chybí aktuality Ze stránek obecních úřadů zařadil na první pozici strany Bratřic. Jsou bez viditelných chyb a poskytují obyvatelům základní informace o vsi a o možnostech rekreace. Častrov zařadil na druhé místo z důvodu zajímavého vzhledu. Ovšem na návštěvníky těchto stran čeká malé množství informací a zastaralá aktualizace. "Ještě mě zaujaly strany Červené Řečice, plné fotografií. Jedná se však o neoficiální strany s nedostatkem informací o zasedáních zastupitelstev města. Za zmínku stojí Senožaty s neotřelým vzhledem, který zaujme na první pohled. Pochvalu zaslouží Želiv za anglickou verzi stran, "dodal Michal Šebesta. Na závěr uvedl, že na stránkách obecních úřadů je největším problémem vzhled, navigace, aktualizace a rychlost načítání.

Poslední "proklepnul"strany Zdeněk Bourek (pohoda@pel.cz). Ten zařadil na první místo Humpolec, následovaný Černovicemi a Horní Cerekví. "Na první pohled rozpoznám, jestli stránky tvořil amatér nebo profesionál. Strany měst by si určitě zasluhovaly profesionální přístup, protože jsou vizitkou města."Na posledním místě z hlediska funkčnosti skončily strany Žirovnice. Vůbec nefungují tlačítka odkazů. Důležitá je také dostupnost informací pro obyvatele a turisty a přehlednost. S ostatními kolegy se Zdeněk Bourek shodl na praktičnosti vyhledávačů podle klíčového slova a komunikací s úředníky přes formulář umístěný na hlavní straně. "Ze stran obecních úřadů mě zaujalo pět, ze kterých bych vybral dvě nejlepší. Jsou jimi Těchobuz, která má dobře graficky zpracované strany a Vyskytná s profesionálně vytvořenými stranami. Ještě mě zaujala Lidmaň,"konstatoval. Za přednost internetových stran považuje aktualizaci a propracovanost. Některé z nich jsou viditelně vytvářeny "na kolenou".

Závěř:

Všichni tři tvůrci internetových stran se svorně shodli na nejlepší městské straně www.mesto-humpolec.cz.

Zdroj: Listz Pelhřimovska

Publikováno: Čtvrtek, 29.01. 2004 - 17:00:03 Od: axl
 
Anketa ke článku
Které stránky měst (a obcí) se vám nejvíce líbí? Hodnotíme vzhled, informace a aktuálnost.

Humpolec (http://www.mesto-humpolec.cz)
Částrov (http://www.castrov.cz)
Senožaty (http://www.senozaty.cz)
Bratřice (http://www.bratrice.cz)
Vyskytná (http://www.vyskytna.cz)
Pelhřimov (http://www.mupe.cz)
Pacov (http://www.mestopacov.cz)
Černovice (http://www.mestocernovice.cz)
Těchobuz (http://techobuz.zde.cz)


[ Výsledky | Ankety ]

Účastníků: 6
Komentářů 81

Související odkazy
· Více o tématu Internet a WWW
· Další články od autora axl


Nejčtenější článek na téma Internet a WWW:
Jak na internet - po roce


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

O Humpolci

"Síť sítí pod drobnohledem" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.118 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum