Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
květen 2019
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

Knihkupectví Jana Zábrany je online

Předškoláky čekal velký třesk 
O HumpolciDvě předškolní zařízení v Humpolci prožila v období prázdnin velké stěhování. Mateřská škola V Brance se z nevyhovujících prostor přestěhovala do objektu Na Skalce. Z tohoto důvodu si muselo najít jiné zázemí Rodinné centrum Cipísek a zcela zanikl dům dětí a mládeže.

Nevhodná izolace znamenala stěhování

"Působiště měníme už podruhé a doufám, že naposledy. Dříve jsme sídlili v prostorách bývalé policie. Objekt však převzal původní majitel a z tohoto důvodu nás čekalo stěhování do budovy jeslí V Brance. Pracovníci krajské hygienické stanice po několika letech při kontrole navrhli provést kompletní rekonstrukci. Důvodem byla nevhodná izolace. Částka by se ale vyšplhala hodně vysoko, proto jsme zamířili Na Skalku,"popsala stěhovací martyrium, kterým doposud mateřská škola prošla, vedoucí Marcela Másilková. Na Skalce už kdysi mateřská škola sídlila, ale z důvodu snižování počtu dětí byla ze čtyř mateřských škol vybrána na zrušení právě tato.

Mateřská škola září novotou

Z konečné fáze rekonstrukce budovy jsou překvapeny nejen děti se svými rodiči, ale i sami učitelé. Před nastěhováním byla opravena kuchyň a skladové prostory, aby odpovídaly hygienickým normám. Nově jsou také předělány jídelny, kuchyňky a umývárny na jednotlivých patrech. Novotou září i plášť budovy. Oproti předchozím prostorám učitelky poprvé usedají do sborovny. "Stejně tak nás těší, že se našla volná místnost, která slouží jako pomůckárna. "Naštěstí se nevyplnily původní předpoklady, že se z důvodu změny působiště do školky přihlásí méně dětí. Počet však zůstává na stejné výši, jako v předcházejícím školním roce, tedy na 92,"naznačila Marcela Másilková. Kapacita však ještě není zcela naplněna, několik ratolestí by učitelky rády přivítaly.

Děti z Cipísku si hrají ve škole

Slavnostního zahájení provozu se začátkem týdne dočkalo i Rodinné centrum Cipísek. "Z bývalého sídla se nám odcházelo opravdu těžko. Prostory pro nás byly zcela ideální, s odpovídajícím zázemím pro malé děti. Nové umístění jsme sháněli v soukromé sféře a pomáhalo nám město. Nakonec jsme využili nabídky přebývat ve dvou třídách v sousedství zvláštní a pomocné školy,"svěřila se s těžkostmi, které stěhování provázely, členka vedení Libuše Hajčiarová. Před nastěhováním bylo nutné z hygienických důvodů nahradit parkety linem. Náklady na pokládku financovalo město ze svého rozpočtu a zároveň uhradilo rekonstrukci sociálního zařízení. V podzimních deštích a plískanicích se v rodinném centru schází až osm maminek se svými ratolestmi, což je prý ideální počet.

Převzato z okresního tisku

Mateřská škola Na Skalce:

Publikováno: Čtvrtek, 15.09. 2005 - 14:45:05 Od: axl
 
Anketa ke článku
Líbí se Vám barevnost fasády MŠ Na Skalce?

Ano
Ne


[ Výsledky | Ankety ]

Účastníků: 13
Komentářů 192

Související odkazy
· Více o tématu O Humpolci
· Další články od autora axl


Nejčtenější článek na téma O Humpolci:
Policejní cvičení


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 1

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Předškoláky čekal velký třesk" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz

Re: Předškoláky čekal velký třesk (Hodnocení: 1)
Od: axl (tobyjsi@radvedel.cz) - Čtvrtek, 15.09. 2005 - 14:46:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.axlsystems.wz.cz
Líbí se Vám barevnost fasády mateřské školy Na Skalce? Hlasujte v anketě ke článku (pravý slupeček) a napište nám svůj názor do komentářů.


[ Odpovědět ]
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.115 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum