axlsystems


  Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet
  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
  Kalendář akcí
leden 2019
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy
  O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400
 Tříkrálová sbírka na Humpolecku

RůznéPředvánoční a vánoční čas je jako stvořený k lásce, rozjímání i soucitu. Na ulicích proto častěji potkáváme koledníky, kteří nás vybízejí: Přispějte na děti, na postižené, na oběti, atd.atd. Kytička, červená mašlička, bílá pastelka, svíčky, zvířátka, samolepky, pohledy, to jsou věci, které jako protihodnotu dostanete, pokud přispějete na to či ono. Žadatelé o dobročinný příspěvek stojí na chodnících, u vchodů do obchodních center, navštíví vás i v zaměstnání nebo doma.

Žádostí o příspěvek je už tolik, že se jim raději vyhýbáme. Kličkujeme a říkáme si, jen aby mne neodchytili a já se nemusel vymlouvat. Tu dvacetikoruna, tady padesátikoruna… Kdybychom měli přispívat pokaždé, když nás někdo osloví, výplata by se rozplynula jak pára nad hrncem. Navíc někde vzadu stále hlodá ten červíček nejistoty a pochybností, zda se naše peníze dostanou pouze těm potřebným a zda si někdo na naší dobromyslnosti (blbosti?) nenamastí kapsu. I žádost o příspěvek je dnes vlastně komerčním produktem, a je na něm, jak osloví, jak nás zaujme. A já jsem přesvědčena, že máme právo si vybrat, kolik a kam přispějeme, pokud chceme a máme na to. A nemusíme se přitom stydět a mít výčitky svědomí, když někoho odmítneme.

A tak jsme hned zkraje nového roku měli či neměli možnost přispět České katolické charitě, která každoročně pořádá Tříkrálovou sbírku, kdy po domech obchází dětská skupinka Tří králů doprovázená dospělým patronem. Pokladničky koledníků jsou zapečetěné a označené číslem. Stejné číslo má na vizitce osoba starší osmnácti let, která dětské koledníky doprovází. Za vaši finanční pomoc můžete obdržet symbolický dárek a požehnání vašemu domu v symbolickém nápisu na dveře.

Tato sbírka proběhla letos již pošesté a z jejího výtěžku se podporují humanitární projekty přímo v naší oblasti, vybrané peníze ale míří i na konta zahraniční pomoci. Vloni v havlíčkobrodské diecézi vybrali kolednící 1.078.971,- Kč a tyto finanční prostředky byly využity na nové vybavení Charitního domova pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě, na podporu činnosti Domova pokojného stáří v Nížkově a část výtěžku byla použita na přímou pomoc obětem tsunami v Asii. A například v roce 2003 byla Tříkrálová sbírka v havlíčkobrodsko-humpoleckém vikariátě použita na denní stacionář pro seniory v Humpolci. Nový projekt, na který bylo vybráno 662.293,- Kč, dostal název Astra a slouží klientům seniorského věku ve všední dny v pracovní době tak, aby se jejich blízcí mohli přes den věnovat svému trvalému zaměstnání bez obav o své babičky a dědečky.
Letošní
sbírka je určena na zajištění služeb Charitní oštřovatelské a pečovatelské služby a na vybavení Nízkoprahového centra pro děti a mládež ve Světlé nad Sázavou. Část výtěžku bude též vymezena na přímou pomoc rodinám v krizových situacích a podpoří oběti zemětřesení v Pákistánu.

Co vy a charita? Zapojte se do naší ankety připojené k článku.
 
  Anketa ke článku
Přispíváte na dobročinné účely?

Ano, pokaždé, kdy jsem osloven(a)
Ano, poměrně často
Někdy, jak mám náladu a finance
Ne, nejsem tak bohatý(á)
Ne, ať si každý pomůže sám, jak umí
Ze zásady nikdy, je to všechno zlodějna


[ Výsledky | Ankety ]

Účastníků: 7
Komentářů 56
  Související odkazy
· Více o tématu Různé
· Další články od autora myska


Nejčtenější článek na téma Různé:
Dívka měsíce října

  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 1

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Tříkrálová sbírka na Humpolecku" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund


Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum