Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
květen 2019
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

axlsystems

Neřešte kraviny! 
O serveru HumpolákDostali jsme do redakce další připomínku k tématu, které se tu probíralo zcela nedávno. Možná je od toho samého pisatele, co nás již jednou oslovil – možná, že ne. Ale to není podstatné. Spíše mě zaráží, že v dnešní době někteří lidé nenajdou v sobě tu správnou dávku odvahy podepsat se pod svůj názor.

Text připomínky otiskujeme v nezměněné podobě, tedy i s gramatickými a stylistickými chybami.

 

Zajímáte se o kraviny a je vám uplně jedno co se tady děje.Jděte se podívat ven,projděte město a pořádně se rzhlížejte okolo sebe!V našem městě se nachází příliž mnoho přistěhovalců(Slováci,Poláci,Asiati a největší množství Romů)Vy se radši zajímáte o "Humpolecké židáky"prominte chtěl jsem říci rodáky.Bydlím v Humpolci už pár let.Jsem od malička humpolák, ale nepamatuji si takové mvožství občanů jiné národnosti a jiné rasy.před třemi roky se tu nacházelo maximálně 5 romských rodin 2 asijské rodiny.A dnes naše město vykupují Asiaté kousek po kousku romové chodí po našich ulicích zastrašují nevinné občany Humpolce.A ptám se kdo za to může my,my si necháváme rozkrást a demolovat město.Dokud budeme toto tolerovat bude jich tu čím dál víc!!!Můžu si vyjít večer na procházku beze strachu že mě někdo okrate nebo něco horšího nemusím to být já ale můžete to být i Vy!Tak můžu být ještě hrdý na to že jsem humpolák a na to,že jsem čech.Nemůžu za pět až deset let to budeme my,kdo bude bydlet v cizým městě.Tohle je důvod k zamyšlení a né ty voloviny co řešíte vy.S pozdravem N.O.88

 

Humpolák má svém podnázvu uvedeno, že se jedná o internetový server nejen o Humpolci a okolí. Jeho náplní jsou tedy různé zprávy o tom, co redaktory zaujalo a mají potřebu to sdělit ostatním. Upozorňuje na všemožné události v regionu, ať už jsou ze sféry správy města, z oblasti kulturní, sportovní či volně-zábavné. Lze to považovat za „kraviny“, anebo také ne – to záleží na úhlu pohledu. Má-li někdo ze čtenářů pocit, že je Humpolák povrchní a řeší pouhé „voloviny“, má možnost podílet se na jeho obsahu a zabývat se na těchto stránkách závažnými tématy. Humpolák již několikrát vyzýval k posílení redakčního týmu, leč bez valné odezvy. Sice se již v komentářích ozvaly hlasy, že by to někdo snad uměl lépe a jinak, ale zatím zůstalo jen u toho chvástání. Seriózní článek k nám do redakce nedorazil zatím žádný. Bohužel, protože bychom jej velice uvítali.

 

A nyní k připomínce jako takové. O nárustu počtu obyvatel cizí národnosti v Humpolci - a o problémech z toho vyplývajících - jsme již diskutovali. (Připomínám, že diskuze by měla být konfrontací různých subjektivních názorů ve slušné formě – tedy bez osobních výpadů a urážek. S názorem ostatních diskutujících lze souhlasit i nesouhlasit, jejich stanovisko lze tolerovat či mu oponovat, ale vždy by se měla debata dotýkat tématu a ne se uchylovat k řešení osobnosti diskutujících.)

Nevím, co k problematice „přistěhovalců“ více napsat. Humpolák jako občanské sdružení nemá žádné pravomoce a možnosti zakázat někomu pracovat a bydlet v Humpolci. Mohl by napsat, že například horda Ukrajinců podpálila humpoleckou radnici, či že tlupa Romů vyloupila bankomat České spořitelny. Mohl by to napsat, pokud by se jednalo o důvěryhodnou a nejlépe i ověřenou informaci. Protože pokud něco takového napíše a nebude se taková informace zakládat na pravdivých událostech, vystaví se VELKÝM potížím – to je všem doufám jasné a srozumitelné. Nemůžeme tu tedy opravdu psát nic o tom, že někdo rozkrádá a demoluje město, když o tom nemáme žádné objektivní zprávy. Jestliže někdo z vás o takových skutečnostech víte, máte několik možností. Buď napíšete anonymní zprávu na nějaký server. Anebo můžete napsat rovněž anonymní dopis třeba na Městský úřad v Humpolci. Anebo – ještě lépe – můžete napsat na Městský úřad oficiální stížnost s uvedením vašeho jména a adresy. Případně můžete podat trestní oznámení na známého či neznámého pachatele na humpoleckém oddělení České policie.

Já vím, možná si řeknete, že tohle jsou rady pro kočku. Ale jste-li nespokojeni se situací ve vašem městě, musíte se obrátit na instituce, které tu situaci mohou nějak řešit. Redakce Humpoláka nemůže ani nikoho vystěhovat, ani postavit do města hlídky, které by střežily humpolecké občany při večerních procházkách. Proto, prosím, obracejte vaše projevy nespokojenosti jiným = správným směrem.

Publikováno: Pondělí, 23.07. 2007 - 12:25:12 Od: myska
 
Související odkazy
· Více o tématu O serveru Humpolák
· Další články od autora myska


Nejčtenější článek na téma O serveru Humpolák:
Neřešte kraviny!


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Neřešte kraviny!" | Přihlásit/Registrovat | 20 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz

Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 23.07. 2007 - 13:10:38
Podle čísla 88 v nicku bych si tipnul, že pánové (chlapci?) s tím něco udělat chtějí :).


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 1)
Od: kapik (kapik@wo.cz) - Pondělí, 23.07. 2007 - 15:12:26
 
No taky bych řekl. Pro neznalé - číslo 88 používají lidé hlásící se k nacismu, osmé písmeno abecedy je H.
A teď otázka, má se tady text nějakýho nácka objevit? Potažmo anonymního? Nejde v tu chvíli vlastně o rozšiřování jeho myšlenek? A lze vůbec diskutovat na toto téma někde na internetu?
A v případě zveřejnění, jako teď, může vůbec být případná diskuze o něčem?


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 1)
Od: hatchet (lukaskrajicek@seznam.cz) - Úterý, 31.07. 2007 - 13:22:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Jo a podle toho N.O. by to mohlo vypadat na Národní odpor... A to je myslím organizace mimo zákon....


[ Odpovědět ]

Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 1)
Od: axl (tobyjsi@radvedel.cz) - Pondělí, 23.07. 2007 - 13:11:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.axlsystems.wz.cz
Hmmm, taky jsem od malička Humpolák a bydlím tu několik let, ale po přečtení mailu tohoto člověka a několika jeho dalších příspěvcích musím konstatovat, že mnohem raději budu v Humpolci bydlet se Slováky, Polákami, Asiaty a Rómy, než s touto osobou. Z takovýhle lidí na mě jde opravdu hrůza. :(


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 23.07. 2007 - 23:37:44
 
Už abys byl v tahu!!


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 1)
Od: pierre (pierrezacek@quick.cz) - Úterý, 24.07. 2007 - 12:05:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://vidlakov.cz
 
No tak nevím. Zapojit se do diskuze zatím zjevně nemající jiný směr než vzájemné napadání...???
Je fakt že Humpolec co do obyvatel i budov roste, a v nejbližší době to bude s největší pravděpodobností ještě výraznější. V rozvojových plánech města se hovoří o až 2000 nových obyvatelích. Prostě poloha Humpolce láká firmy, ty přitahují nové lidi protože tady už nového zaměstanance nezískají. To že sem nejezdí makat vysokoškoláci ze Skandinávie nebo Německa ale převážně lidé nižšího vzdělání ze zemí, na které našinci hledí skrze prsty (stejně jako na nás ti v Německu a Skandinávii) je také fakt. To že humpolákům není lhostejné co negativního vidí v ulicích je podle mě jen dobře. V minulosti se tu hovořilo o městské policii, o malé účinnosti policie ČR. Pokud to NĚKDO myslí s ochranou čistoty a pořádku v ulicích skutečně vážně, tak nevím proč váhá, nevystoupí z anonymity a nenabídne seriozní jednání na občanské bázi měststkému zastupitelstvu. Nevím kdo by měl problém s tím aby se cikánům , feťákům, ožralům a vandalům daly jasné meze co je a co není možné. Pořádek by mohla velmi rázně zjednat třeba ta městská policie, pokud by v ní byli lidi kterým o to skutečně půjde.


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 24.07. 2007 - 16:48:35
 
:)) používáním cizích slov nepovýšíte svůj blábol na hodnotnou myšlenku


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 24.07. 2007 - 17:00:37
 
"seriozní jednání na občanské bázi" :)) používáním cizích slov nepovýšíte svůj blábol na hodnotnou myšlenku


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 1)
Od: pierre (pierrezacek@quick.cz) - Úterý, 24.07. 2007 - 17:23:35
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://vidlakov.cz
 
To je pravda. Omlouvám se pokud se vás ten blábol nějak dotkl a zahanben vyklízím pole... :-))))))))


[ Odpovědět ]

Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 23.07. 2007 - 22:39:21
Pisatel onoho "anonymu" (když je to podepsané, asi se tomu neříká anonym) výslovně vyjadřuje, co si podle mě spousta lidí myslí. Je škoda, že v našich luzích se většinou lidé zdráhají vyslovit, co si myslí a radeji mluví tak, aby působili "korektně"...!


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 1)
Od: kapik (kapik@wo.cz) - Úterý, 24.07. 2007 - 13:50:03
 
1. Nevim jestli " N.O.88" lze považovat za podpis


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 1)
Od: pierre (pierrezacek@quick.cz) - Úterý, 24.07. 2007 - 14:03:54
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://vidlakov.cz
 
třeba to má fakt v občance :-)


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 1)
Od: misa (sk4000@quick.cz) - Úterý, 24.07. 2007 - 14:42:27
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ty myslíš, že už má občanku? :))


[ Odpovědět ]

Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 24.07. 2007 - 10:04:51
Tenhle "odmalicka Humpolak" bude asi produktem odveke vnitrohumpolecke plemenitby... Nemel by se jeho vytvor spis predat policii, nez publikovat?
VV.


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 1)
Od: misa (sk4000@quick.cz) - Úterý, 24.07. 2007 - 10:18:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Proč policii? Došlo k nějakému trestnému činu???


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 24.07. 2007 - 23:41:51
 
Ty seš taky kus vola!


[ Odpovědět ]
Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 25.07. 2007 - 11:53:06
 
Mam takove podezreni. Ale nejsem pravnik.


[ Odpovědět ]

Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 25.07. 2007 - 11:55:32
Bych spis hlasoval pro to, aby vsichni osmickovi borci tahli do Heimatu. Tam se s nima patlat nebudou...


[ Odpovědět ]

Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 25.07. 2007 - 23:56:49
Tak se mi zdá,že "kraviny" tu řeší nejvíc ti,kterým vadí jestli se pod příspěvek někdo podepíše,nebo ne.Pokud sem někdo chce něco napsat a je mu to umožněno anonymně,tak se nemůže nikdo divit,že se jeho komentář nemusí všem líbit.Zvláště těm,kteří chtějí aby tyto stránky neporušovaly nic co nemají porušovat.Je pravda,že jsou to stránky nás "Humpoláků",ale zkrátka někteří mají "trochu jiný názor",pod který se nechtějí podepsat.
Pokud jim to nechcete umožnit,je možnost povinné registrace.A jestli se někdo pod anonymní komentář podepíše nebo ne ...
Pavel


[ Odpovědět ]

Re: Neřešte kraviny! (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 27.07. 2007 - 22:18:48
Pro "humpoleckého pisálka": Já si večer po ulici vykračuji beze strachu...at uz jde okolo mne kdokoliv. Bohužel tu musím napsat, že jsem se setkala s nepříjemným chováním spíš od "humpoláků"... JO a asi si nepochopil o čem server Humpolák je, tak nechápu jak můžeš něco soudit, když to vlastně neznáš...
Radka D.


[ Odpovědět ]
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.136 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum