Český rozhlas Region


  Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet
  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
  Kalendář akcí
leden 2019
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy
  O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400
 Vánoční turnaj obohatili hlavně Rakušané

TAEKWONDO LACEKVelkolepou přehlídku pro milovníky bojových umění nabídl už šestnáctý ročník Vánočního turnaje v taekwondu WTF, který v Pelhřimově uspořádal SK TKD Lacek.

Vzhledem k počtu zúčastněných oddílů i kvalitě většiny bojovníků bylo klání bezpochyby nejlépe obsazeným turnajem svého druhu v Čechách.

Českou elitu posílili Rakušané

„Přijela kompletní česká špička. Turnaj má svůj kredit a pak se také bojovalo o poslední body do ligového hodnocení,“ zdůvodnil účast tuzemské smetánky trenér pořadatelského klubu Petr Lacek.

Turnaj má po řadu let i mezinárodní punc. Také letos nechyběli tradičně Němci, Slováci, Maďaři, organizátoři postrádali Poláky. Naopak už po několikáté mohli přivítat výpravu z Bosny a historicky poprvé Srby. „Jejich účasti si moc vážíme, na turnaj přijeli vlakem,“ uvedl Lacek.

Naprostou elitu v zahraniční konkurenci představovali Rakušané. KSV Atalar z Tirolska či zejména Leistung Zentrum Ost představují evropskou špičku.

Medailí jako máku

O to potěšitelnější je, že téměř stočlenný tým pořadatelského klubu sbíral medaile doslova jako na běžícím pásu. Povedlo se mu vybojovat čtyřiatřicet zlatých. „Medaile a dosažené výsledky mě samozřejmě těší, ale ještě podstatatnější je způsob, jakým byly dosaženy,“ komentuje počínání svých svěřenců Petr Lacek a dodává: „Nováčci, kteří mají za sebou dva tři turnaje ukázali, že máme velký potenciál v mládežnické základně. Potvrdilo se, že nám talenti nescházejí. Co se týká těch zkušenějších závodníků, tak ti ukázali, že se mohou měřit prakticky s kýmkoliv.“

Tereza Schindlerová může doufat

Vánoční turnaj zároveň naznačil, kdo by měl v příštím roce myslet na mety nejvyšší. Půjde především o účast na evropských šampionátech kadetů a juniorů.

„Asi největší šanci má juniorka Tereza Schindlerová. Ta si dokázala poradit se svou přímou konkurentkou Lenkou Volencovou a zlato získala v parádním boji s kvalitní soupeřkou ze Srbska,“ pochválil pelhřimovskou závodnici Petr Lacek a dodal: „V kategorii kadetů je situace méně přehledná. Teoreticky máme ve hře až deset bojovníků.“

Se ctí i bez medailí

Na turnaji zazářili i závodníci, kteří jsou v klubovém žebříčku bráni spíše jako druhá vlna. Jmenovat je potřeba například Filipa Žatečku. „Ten mi udělal obrovskou radost. Nepovedl se mu turnaj v Německu, ale teď to bylo něco jiného. Mělo to štávu, vyhrál tři boje a zlato mu moc přeji,“ prohlásil trenér. Bez medaile nakonec zůstali jen tři domácí závodníci. Ostuda to ale v žádném případě není, protože ve všech třech případech se jednalo o začínající bojovníky. „Naopak, Tomáš Jírů si zaslouží pochvalu. Bojoval, ale měl to hodně těžké. Byl v silně obsazené kategorii. Pro něj visela medaile hodně vysoko,“ měl pochopení Petr Lacek.

Přehled medailistů SK TKD Lacek – zlaté: Šimon Růžička, Tomáš Hron, Tomáš Vokoun, Marie Martínková, Filip Douda, Josef Med, Josef Poslušný, Jakub Čížek, Zdeněk Krejčí, Libuše Medová, Tereza Schindlerová, Iveta Jiránková, Marcela Kováčová, Miloslav Med, David Šimek, Jakub Skořepa, Veronika Nedvědová, Tereza Berková, Tomáš Prchal, Trung Nguyen, Ondřej Jakubše, Oliver Horkay, Matěj Kaman, Tereza Uhlíková, Marcela Šimanová, Sebastian Akhlas, Aleš Chochola, František Martínek, Filip Žatečka, Sebastián Trnka, Eliška Benešová, Lenka Samcová, Dominika Hronová, Magdalena Slavíková, stříbrné: Vojtěch Římal, Matěj Jakubše, Jakub Dohnal, Laura Horkayová, Michaela Razimová, Martin Vaněk, Jan Růžička, Miroslav Bašta, Štěpán Bláha, Nikola Marešová,, Filip Nguyen, Daniel Ecler, Martin Kolman, Ondřej Dohnal, Pavel Poláček, Martin Bartoška, Zuzana Kopicová, Kateřina Kochová, Tomáš Čížek, Filip Zelenka, Ondřej Sávi, Vojtěch Beneš, Natálie Duchoňová, Adéla Matoušů, Emílie Ryvolová, bronzové: Tereza Šedivá, Daniela Buriánová, Adam Krátký, Michal Vondrák, Martin Martínek, Daniel Vejmělek, Matěj Kasal, David Čech, Nikol Nentvichová, Kristýna Pavlíková, Martin Med, Martin Zelenka, Petr Kos, Tuan Le Duc, Jiří Semrád, Marie Semorádová, Daniel Dvořák, David Dvořák, Anna Machová, Zuzana Šedivá, Tomáš Uhlík, Martin Šenigl, David Koutník, Miloš Javorský, Erik Poduška, Gabriela Jechová, Kristýna Vacková, Zdeněk Tůma, Jan Ecler, Jan Fiala, Lenka Kudrhaltová.

Taekwondisté pořadatelského SK TKD Lacek zářili. Na turnaji vybojovali hned třicet čtyři zlatých medailí.
Taekwondisté pořadatelského SK TKD Lacek zářili. Na turnaji vybojovali hned třicet čtyři zlatých medailí.
Autor: DENÍK Pelhřimovska 
  Související odkazy
· Více o tématu TAEKWONDO LACEK
· Další články od autora axl


Nejčtenější článek na téma TAEKWONDO LACEK:
Nováčci zazářili v Olomouci

  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Související témata

Sport

"Vánoční turnaj obohatili hlavně Rakušané" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund


Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum