eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

AXL Systems - Volba pro váš počítač

Derby pod koši vyšla Žďáru
SportDerby skončila podle očekávání. Favorizovaní basketbalisté Žďáru nad Sázavou si poradili s nováčkem z Humpolce jak venku, tak doma, a poskočili na dělené třetí místo ve II. lize mužů.

Humpolec se nadále krčí s pouhými dvěma vítězstvími ze dvanácti utkání u dna tabulky.

„Před víkendem se nám kvůli zraněním, pracovním povinnostem a nemocem totálně rozpadla základní sestava. Naštěstí nám vyšly vstupy do zápasů, protože ve zbylém průběhu jsme se až příliš přizpůsobili hře soupeře, kterého jsme měli i přes velmi mladé složení našeho družstva porazit vyšším rozdílem," zhodnotil utkání žďárský lodivod Jaroslav Sedlák.

Zklamaný ze vstupů do obou střetnutí byl i humpolecký kouč Jiří Kot. „Na domácí palubovce jsme cítili šanci, ale utekla nám první čtvrtina a soupeře už jsme nedokázali donutit k takovým chybám, abychom duel otočili. V odvetě jsme dostali předčasnou vánoční nadílku. První poločas jsme vyloženě prospali, a ve druhém už nebylo o co hrát."

HUMPOLEC – ŽĎÁR N. S. 63:74

Žďár vlétl do zápasu nejlépe, jak mohl. Vycházely mu kombinace v útoku i spolupráce v obraně. Hostující hráči kromě neomylně střílejícího Zeta vymazali celý zbytek sestavy Jiskry a díky několika jednoduchým košům z rychlých protiútoků odskočili na 23:12.

Od druhé čtvrtiny už to ale byla jiná písnička. Nováček soutěže se oklepal z počátečního šoku, zlepšil doskakování pod oběma koši, a výsledkem byla vyrovnaná hra. „Hráče jsme v poločase nebádali, aby nic nepodcenili, protože vedení o patnáct bodů ještě nic neznamenalo," prozradil dění v kabině žďárský kouč Sedlák.

Humpolecká Jiskra naopak toužila po zvratu, jenže cestu do koše nacházely střely jen od Zeta se Slámou, což bylo na výhru málo. „V týmu se bohužel nenašel nikdo, kdo by nahradil body chybějícího Martina Prince," poukázal trenér Jiří Kot na citelnou absenci svého druhého nejlepšího střelce.

Body: Zet 24, Sláma 18, Dygrýn 7, Pipek 7, Vítek 3, Krejčí 2, Vaněček 2, Jirák, Kabelka, Růžička, Svoboda – Vencálek 13, Strážnický 9, Zezula 9, Bubák 8, Veselý 8, Seidler 7, Ondráček 6, Vavřínek 4, Zelenka 4, Malec 3, Socha 3. Fauly: 21:22. Trestné hody: 17/9 – 20/13. Trojky: 4:3. Čtvrtiny: 12:23, 17:21, 17:13, 17:17.

ŽĎÁR N. S. – HUMPOLEC 85:54

Výkon z první čtvrtiny úvodního duelu dokázal Žďár zopakovat v celém poločase odvety, a tak bylo předčasně hotovo. Hosté se v chladné hale rozehřáli až po přestávce, když začali sbírat jeden útočný doskok za druhým, a deseti body v řadě snížili na 56:36. Trojka Vencálka však utnula pětiminutové čekání na koš a domácí si už zbytek utkání s přehledem pohlídali.

„Zahrát si proti Humpolci bylo příjemné potěšení," usmál se při pohledu na konečné skóre pivot Žďáru Otto Zelenka, jenž zatížil konto Jiskry dvanácti body.

Body: Bubák 15, Veselý 14, Zelenka 12, Seidler 11, Ondráček 8, Vencálek 8, Socha 6, Strážnický 5, Zezula 4, Malec 2, Vavřínek – Dygrýn 13, Sláma 13, Vítek 11, Pipek 5, Zet 4, Růžička 3, Vaněček 3, Svoboda 2, Jirák, Kabelka, Krejčí. Fauly: 22:18. Trestné hody: 17/13 – 26/15. Trojky: 4:1. Čtvrtiny: 29:14, 27:12, 10:14, 19:14.

Ostatní výsledky – 1. kolo: Přelouč – Jičín 74:93, Žižkov – Mladá Boleslav 80:73, Svitavy – Chrudim 75:66, Jindřichův Hradec B – BC Vysočina 83:77, Tesla Pardubice – Synthesia Pardubice 61:74, 12. kolo: Jičín – Přelouč 69:84, Mladá Boleslav – Žižkov 84:77, Chrudim – Svitavy 83:72, BC Vysočina – Jindřichův Hradec B 67:85, Synthesia Pardubice – Tesla Pardubice 79:53.

Autor: Jiří Bubák - Pelhřimovský Deník

Publikováno: Úterý, 11.12. 2012 - 22:14:56 Od: axl