Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
květen 2019
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

Třídení odpadů v kraji Vysočina

Nejvyšší Čech získal speciálně upravený invalidní vozík 
Různé Tomáš Pustina, nejvyšší občan České republiky (224 cm), se kvůli své enormní výšce potýká s různými zdravotními potížemi a špatně se pohybuje. Společnost Meyra, specializující se na výrobu vozíků a rehabilitačních prostředků, mu předala na míru vyrobený invalidní vozík.

   Stejně veliký a impozantní, jako jsou tělesné rozměry Tomáše Pustiny, musí být i jeho vozík. Vedle jeho konstrukce pak působí běžné kolečkové křeslo jako dětská hračka. Oproti standardní nosnosti kolem 130 kg je Tomášův nový vozík konstruován až na zátěž 200 kg, má polohovací stupačky, upravený sed a je vybaven speciálními rámy a vzpěrami, které zajistí jeho dostatečnou tuhost a pevnost.

 

   Standardní vozík má v tomto vybavení hmotnost okolo 24 kg, i přes náročné úpravy na Tomášově vozíku se hmotnost podařilo udržet na hranici 30 kg. Díky možnosti rychloupínacího systému zadních kol a stupaček není problém naložit vozík do automobilu.

 

   „Na trhu neexistuje sériově vyráběný vozík, který by splňoval Tomášovy požadavky, a na světě existuje jen několik firem, jež by dokázaly vyrobit tak velký invalidní vozík na míru. Naši technici si však s tímto konstrukčním oříškem poradili a nový vozík vyrobili s ohledem na všechny Tomášovy specifické potřeby a enormní zátěž,“ dodal Ing. Jan Býma, jednatel společnosti Meyra.

 

Nejvyšší Čech získal speciálně upravený invalidní vozík

   Vozík je navíc z bezpečnostních důvodů vybaven také bubnovými brzdami a přídavnými obručemi na zadních kolech. Protože bude Tomáše často doprovázet jeho maminka, přidala firma také ovládání brzd pro doprovodnou osobu a lexanové kryty na zadní kola.

 

   Tomáš řešil problémy s pohybem již před časem, kdy mu společnost Meyra upravila speciální elektrický skútr. Ten však už všem jeho potřebám nestačí, a tak mu Meyra prostřednictvím jeho lékaře z pelhřimovské nemocnice dodala také vozík mechanický.

 

   Naštěstí pro Tomáše hradila dodání a úpravu vozíku v plné výši Všeobecná zdravotní pojišťovna, a tak se nemusel při jeho sestavování omezovat kompromisy, které by byly na úkor jeho zdravotních potřeb a pohodlí.

 02-meyra-vozik-ma-nastavitelne-stupacky-autor-fota-jiri-fabian.JPG

Vozík má nastavitelné stupačky, foto: Jiří Fabian

 

 

Meyra ČR s.r.o.

Společnost Meyra ČR s.r.o. se zabývá distribucí mechanických a elektrických vozíků a rehabilitačních pomůcek, které umožňují nebo usnadňují život osobám s pohybovým postižením. Společnost vznikla už ve 40. letech minulého století v Německu a od roku 1991 má obchodní zastoupení v České republice. Za dobu své existence se vypracovala do pozice nejenom evropské, ale i světové špičky ve svém oboru. V současnosti je MEYRA ČR s.r.o. součástí koncernu Medort – jednoho ze tří největších světových výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků.

 

Více na www.meyra.cz

Publikováno: Středa, 15.07. 2015 - 00:00:00 Od: axl
 
Související odkazy
· Více o tématu Různé
· Další články od autora axl


Nejčtenější článek na téma Různé:
Dívka měsíce října


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Nejvyšší Čech získal speciálně upravený invalidní vozík" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.101 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum