Rekvalifikační kurz - Kurzy pro rodiny s dětmi


  Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet
  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
  Kalendář akcí
leden 2019
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy
  O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400
 Život v dokonalém městě

O HumpolciŠéfredaktor časopisu Respekt p. Tabery korunoval svým editorialem ve vydání 10/2016 tohoto časopisu téma soutěže o nejpříjemnější město k životu na světě. Samozřejmě, že Humpolec není Vídeň, ale schválně milý Humpoláku, posuď sám i v souvislosti s aktuálním kvasem ve městě:

Minianketa přes sociální sítě pana Taberyho odhalila, podle čeho konkrétně Češky a Češi posuzují, zda je pro ně město příjemné k životu:


1.        Snadný pohyb po městě bez auta. Humpolec se samozřejmě dá bezpečně za 10 min. celý přejít pěšky, ale zeptejte se maminek s kočárky a handicapovaných, resp. seniorů bez auta jestli jsou nadšení z pohybu po městě, příp. rodičů menších dětí, hlavně těch co navštěvují ZŠ Hradská. Kolik kilometrů bezpečných cyklostezek má naše město pro business, abychom mohli hovořit o alternativní dopravě? Město není jen zástavba v našem údolíčku, ale i vesnice okolo, ať už správně spadají pod město či nikoliv. Tam bych se ptát raději nedoporučoval.


2.        Radnice podporuje aktivity svých občanů. Já to chápu jako např. podporu spolků ve městě a zde odpovídám: ano je. Na otázku "jaká ta podpora je" ať si odpoví ti, co jsou aktivními občany a chtějí se ve svém volnu podílet nezištně nejen na rozvoji města.


3.        Dostupnost služeb (zdravotnických, sociálních, vzdělávacích, obchodů, apod.) Existuje nějaká zdravotní pohotovost, díky dálnici i rychlá, jsou praktičtí lékaři i nějací specialisté. V okruhu 25km jsou 3 nemocnice s kompletním servisem. Sociální služby existují a dělají, co mohou. Máme 2 základní školy, udržely se i střední školy, vč. gymnázia a odborné školy. Dokonce existuje i pobočka vysoké školy. Školky chybí díky překvapení ohledně jejich potřeby - jako v celé ČR. Obchodů-řetězců máme nadbytek, díky nim neexistují (až na výjimky) místní obchodníci, nicméně utrácet je kde.


4.        Dostatek veřejného prostoru, kde se mohou lidé scházet a děti si hrát. Představte si říjnovou sobotu dopoledne, venku zima a déšť - kam byste šli s dětmi a příp. dalšími rodinami/kamarády dopoledne před obědem něco společně dělat?


5.        Možnost ovlivňovat podobu města. Ano někteří toto privilegium/schopnosti mají - máte tuto možnost také?


6.        Kulturní infrastruktura (divadla, kina, kluby apod.) Ano máme, dokonce existuje spec. organizace se svou strukturou, zřízená městem pro tuto oblast.


7.        Bezpečnost a čistota. Na bezpečnost bdí státní policie v počtu 3 a nespočet kamer. Čistotu na veřejných prostranstvích udržuje organizace zřízená městem i díky mobilním vysavačům a poctivé práci jejich obsluhy. Uklízíme si ale sami před vlastním prahem?


8.        Zajímavá architektura a hodně zeleně. Díky kreativním občanům a vkusu investorů máme. Díky dotacím města na fasády se vzhled mnoha domů zlepšil. Existuje historická zástavba. Na zeleň město skrz spec. odbor svého úřadu dbá. Nekácí se pouze, ale i vysazují nové stromy.


9.        Ohleduplnost k lidem s handicapem. Těžké, velmi těžké okomentovat.

 

10.        Fungující sousedská pospolitost. V tomto aspektu máme velké štěstí, že u nás stojí pivo 25 Kč a ve Vídni min. 3 Eura, takže restaurací a pospolitosti, hlavně mužské populace v nich, máme dost.

 

Víte, kdo bydlí vedle Vás? Kdy jste se s ním naposledy zastavili a popovídali o zdravení nemluvě?

 

Takže, jak by se Humpolec umístil podle Vás?

 

Humpolák bývá nazýván žumpou, tak Vás čtenáři prosím o korektní komentáře v případné diskuzi. Je i mnoho pozitivního kolem nás v našem městě!
Upřímně doporučuji přečtení článku o fantastickém žití ve Vídni, třeba Vás pozitivně motivuje neztrácet naději, že to někde opravdu jde a státní správa i volená samospráva funguje "prolidsky".


http://www.respekt.cz/tydenik/2016/10/zivot-v-dokonalem-meste
 
  Související odkazy
· Více o tématu O Humpolci
· Další články od autora xx22


Nejčtenější článek na téma O Humpolci:
Policejní cvičení

  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 2

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Život v dokonalém městě " | Přihlásit/Registrovat | 66 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz

Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 1)
Od: hatchet (lukaskrajicek@seznam.cz) - Sobota, 12.03. 2016 - 16:10:56
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ad 1) Je pravda,že např. vozíčkář to nemá jednoduché, hledá-li cesty, kterými se přepravit přes město. Mnohde jsou nájezdy nedomyšlené. Každopádně zlepšení v posledních letech je markantní. Na vesnicích okolo ještě hůř, ale to je obecné asi po celé republice. Měřit však úroveň tohoto bodu monžstvím cyklostezek mi nepřijde úplně objektivní.
Ad 2) To může být vždycky lepší, ale myslím, že špatně na tom nejsme.
Ad3) Byl/a jste někdy v Humpolci? Místní obchodníci existují, ale asi chodíte jen do řetězců, takže o nich nevíte...
Ad4) Tady bych řekl, že je to myšleno spíše jako venkovní prostory, a těch máme řekl bych dost...
Ad5) Máme volby, ne???
Ad6) Rok od roku lepší, kdo chce, najde si to své
Ad7) Zkuste vyrazit třeba do Krupky u Teplic. Neřekl, bych, že se v tomto ohledu máme špatně.
Ad8) Myslím že nadprůměr
Ad9) Jak kde, např. na finančák, kam nutně musí, se vozíčkář dostane velmi těžko. Má-li štěstí, že dveře vlevo nejsou zamčeny (protože do těch pravých se nevytočí), pak má co dělat, aby dveře otevřel.. Kde jinde už by to mělo jít lépe než v místě, kam si jede vyřídit ZTP??? Nebo Adélka - krásná budova, příjemný interiér, ale dovnitř se vozíčkář nedostane. plošina jako u komerčky by asi budovu hyzdila...??
Ad 10) Pár let jsem žil mimo Humpolec. Říkal jsem si tam, jak je to jak je to tam hrozný, jak se tam lidi pomlouvají a závidí si a těšil se zpátky do Hu s tím, že je to tu jiný, lepší. Není. tohle je všude stejný. Jsme Češi.

Přesto bych vzkázal všem, komu se to nelíbí, ať jde zkusit pohraničí, okolí Prahy apod. A uvidíte infrastrukturu a pohodlí...:-)


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Sobota, 12.03. 2016 - 22:07:31
 
Pod tímhle článkem žádná velká debata nebude, protože to vyžaduje myslet a vytvořit názor poskládáním slov tak, jako autor, nebo pan Krajiček. To není tak jednoduché, jako nadávat na cokoliv a kohokoliv.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Neděle, 13.03. 2016 - 16:49:07
 
Myslet by musel i ten, co by chtěl bez emocí vyargumentovat cože nám občanům vlastně přináší po dlouhá léta vítězství v anketě Hospodářských novin. Místo toho jsme zde četli jen nenávistné výlevy a zesměšňování...bohužel.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Neděle, 13.03. 2016 - 18:19:05
 
Ale jo, oproti "zlatym" casum za komancu HU celkove zmenil svoji tvar k podstatne lepsimu. Je to v celku pekne mestecko.
Neznamena to ale, ze stale neni co vylepsovat.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 07:09:54
 
Vážený občane, pokud necítíte alespoň částečné uspokojení nad tím, že je vaše (množná) rodné město v něčem nejlepší, alespoň v porovnání s jinými městy v Kraji Vysočina, pak vám není co a čím argumentovat. Mnozí z nás ostatních to cítíme jako ocenění všem, kteří se na budování těchto výsledků alespoň částečně podílíme. A neberte to jako zesměšňování. Prostě to buď jako Humpolák cítíte, nebo ne!


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 08:45:43
 
Na tom, jaké město je, se podílí všichni jeho obyvatelé. Otázka zněla, co hmatatelného z toho úspěchu mají? Něco konkrétního by to přece mělo po tolika vítězných letech přinést.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 09:11:40
 
Pro vás nic, pro ostatní mnoho! Zjišťuji, že nemá význam o této věci s vámi diskutovat. Je to marné, je to marné....


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 12:55:06
 
OK, tak mnoho. Jednu jedinou věc prosím. A bez urážek. To přece dokážete, pojmenovat jedno pozitivum.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 11:34:43
 
No ten kdo něco hmatatelného nevidí všude kolem sebe, tak:
1. nemůže kvůli svému nízkému věku pamatovat minulost
2. nemůže kvůli svému vysokému věku pamatovat minulost
3. nemůže pamatovat minulost, protože nechce


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 12:56:10
 
Když to Vy vidíte, tak to prosím sdělte a nenechte se více prosit.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 13:21:07
 
Tak ja vam klidne odpovim, i kdyz nejsem autorem predchoziho prispevku. Opravene fasady domu, parky, detska hriste, funkcni prumyslova zona, staci? Na pozitivne mysliciho cloveka to vliv urcite ma, na negouse nema vliv nic, mimo lahvace a Novy s Bleskem.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 15:21:38
 
Děkuji pane kolego, že jste odpověděl za mne. Jen doplním, že
ten škarohlídský týpek je jasná skupina č. 3. A to jsou beznadějný případy .-)


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 16:14:39
 
Nálepkování? Otázku neodpovíte tím, že urazíte autora otázky. Ani když ho pochválíte. Odpověď by měla mít obsah týkající se otázky. Dá se pochopit i odpověď: "nevím". To není ostuda, nevědět na všechno odpověď. Určitě můžete souhlasit, že jen hlupák si myslí že ví vše.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 16:08:54
 
Vypusťte urážky a zkuste to znovu. Funkční průmyslová zóna s firmami už tu byla dávno před anketou, opravené fasády také. Program dotací fasád je placen z rozpočtu města. Parky a dětská hřiště opravuje také město z daní. Konkrétní pozitivum pro běžného občana, které vyplynulo ze sedmi vítěství v anketě "Město pro byznys" Hospodářských novin. Asi nevíte zhola nic o demografii, ale zamyslete se alespoň laicky. Stouply tu nadprůměrně oproti zbývající Vysočině platy? Je díky výhrám levnější a dostupnější bydlení, zdravotní péče, pohonné hmoty, potraviny,...prostě běžné součásti spotřebního koše? Jak se daří důchodcům, mohou být spokojenější? Přineslo jim něco málo sedm diplomů za město pro byznys? Bavíme se bez urážek, jestli to dokážete.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 1)
Od: hatchet (lukaskrajicek@seznam.cz) - Pondělí, 14.03. 2016 - 16:19:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Dobrý den všem, myslím, že by v návaznosti na zmiňované tituly "Město pro byznys" stálo za to nějak kvantifikovat (je-li to vůbec možné) zda to přineslo do Humpolce něco navíc - např. nějaké investice zaměstnavatelů. Zda a do jaké míry může toto ocenění být rozhodovacím kriteriem v otázce, zda v Hu podnikat, či ne.... Jistě by se našla i jiná kriteria, ale fakt je, že analýza typu " Co nám tyto tituly přinesly" by nebyla marná. Minimálně bychom měli na stole seriozní data, nikoliv dohady a domněnky. A pro město by to byla i obří reklama.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 16:31:37
 
A neměli by jste si přečíst kritéria podle kterých se hodnotí Město pro byznys? Tam jsou skrytá fakta o tom, v čem je toto město lepší než ostatní v okolí. Celkem jednoduchá logika.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 17:11:38
 
Je velký rozdíl mezi tím, v čem je subjekt A lepší než další poměřované subjekty, a mezi tím co se změnilo k lepšímu za nějaký časový úsek u jednoho daného subjektu. To přece není složité pochopit.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 1)
Od: hatchet (lukaskrajicek@seznam.cz) - Pondělí, 14.03. 2016 - 19:12:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Byla-li to reakce na můj příspěvek, pak jsme se asi nepochopili. Vy zmiňujete to, na základě čeho se cena uděluje - vstup. Já měl na mysli to, co z ocenění město posléze těží - výstup.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 14.03. 2016 - 21:14:04
 
V tom pripade je pane kolego jednoznacne rec o tezeni. Spokojeny vecer v HU.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 1)
Od: hatchet (lukaskrajicek@seznam.cz) - Pondělí, 14.03. 2016 - 21:36:38
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Díky za vysvětlení. Předpokládám, že kdybyste byl mým kolegou, jistě byste se podepsal


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 15.03. 2016 - 09:11:30
 
Když se podepíšu Novák, bude to pro vás stejně anonymní jako pro mne Krajicek. Takže to bych neřešil. Ale aby nám neunikala podstata věci .-)


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 15.03. 2016 - 11:29:09
 
Otázka je vůbec věrohodnost celé té ankety. V článku se mluví o tom že Humpolec je na 2.místě v růstu počtu obyvatel, podle radnice ale počet klesl!!! Pokud město vytěží z výher pokles obyvatelstva, tak je snad lepší být v podobné anketě poslední. A pokud je ta výhra výsledkem jen celoroční práce radnice, tak by snad bylo lepší aby radnice raději vyřešila ty nekončící hádky. Město vs. Spolek holek už je otravné. Světu mír!


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 15.03. 2016 - 13:14:34
 
Otázka tak nějak celkem logicky není co přinesly tytuly, ale co
přineslo tytuly. Aaa vovotom to je.
Spolek holek :-))) dobrý. Možná spíš Spodek holek !


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 15.03. 2016 - 14:49:14
 
Jsme Městem pro byznys ale kvalitní autobusové nádraží nebude. místo toho bude ještě více zatížený střed města,který bude řešen zužováním ulic a budeme muset děkovat jestli monopolní dopravce postaví milostivě ten svůj tzv.moderní terminál.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 1)
Od: hatchet (lukaskrajicek@seznam.cz) - Úterý, 15.03. 2016 - 18:18:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
No vidíte, a já jsem se výše zamýšlel právě nad tím, co přinesly tituly. Podle mě je "tak nějak celkem logická" a legitimní i tahle otázka.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 15.03. 2016 - 20:13:50
 
Mno ja myslim, ze Humpolec naprosto presne splnuje vsechna kriteria byt mestem pro business potazmo "dokonalym mestem"
1) dnes moderni korupce nam tu buji na vsech frontach
2) mestske zakazky vyhravaji predem zname firmy, ktere se navic neustale opakuji
3) mesto nesmyslne nakupuje a utraci za nepotrebny movity i nemovity majetek
4) v dulezitych a vedoucich funkcich na radnici pracuji stare struktury
5) pomalu likviduje male a stredni podnikatele
6) je dostatecne kosmopolitni ( rozumej co do zastoupeni ras obyvatelstva )
7) je tu bordel v ulicich
Jsme dostatecne modernim mestem. Ja totoz slovem - moderni - vnimam vsechno to, co kdysi tak nejak automaticky fungovalo a ted, v moderni dobe, jaksi nefunguje vubec. Takovy nejaky ten obycejny selsky rozum. Kdy bylo jasne, ze tu musi byt autobusak v pesim dosahu, kdy tady ma byt dostupna pohotovost, kdy mistni obyvatele a rodaci maji moznost pracovat v mistnich firmach a postavit si vlastni dum atd atd atd.
Asi je tak nejak spatne vice veci a bohuzel asi nejenom v Humpolci......


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 15.03. 2016 - 22:04:03
 
Ke vsem bodum by to chtelo konkretni prokazatelne pripady. Jinak to je kybl h*oven.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 16.03. 2016 - 01:13:43
 
Vam z toho autobusaku uz jeblo, tohle sam nezvladnete.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 07:54:01
 
Tituly prinesly vsechno to, co predchazelo jejich ziskani. Brano tak nejak selskym rozumem.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 16.03. 2016 - 01:19:07
 
Ja uz vam vubec nerozumim. Nejaka instituce prideli nejake oceneni mestu a vy resite, co z toho maji obcane? Pokud nic, tak maji zastupci mesta oceneni odmitnout s tim, at kazdemu obcanovi daji stovku na pivo, jinak to odmitame?


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 16.03. 2016 - 08:57:01
 
:D to by měl pazouru nataženou každej kritik


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 16.03. 2016 - 09:05:47
 
Oproti Vídni je Humpolec málo multikulturní, chybí v něm třeba vitální muslimská komunita. Za mě dávám mínus. Jirka Hrebenar


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 16.03. 2016 - 11:45:44
 
komunita bude neboj. A už brzo.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 16.03. 2016 - 12:02:23
 
Naučte se česky a jděte občas mezi lidi. Tady se bavíme o tom, co nám přinesly tituly Města pro byznys. Nikdo nechce stovku na pivo, tu si nechte i další své laciné soudy. Ta instituce jak uvádíte (jinak vydavatel Bakalových Hospodářských novin) cosi organizuje, a uděluje za to svá ocenění. Nic více, nic méně. Nám je tady prezentováno to ocenění jako něco, čeho si máme velmi považovat. V pořádku. Můžeme, pokud to tak budeme cítit. Přikázat se to nedá, možná v KLDR? V tomto světě roku 2016 tu žijí mimo Vás i lidé, kteří by rádi znali odpověď na otázku, proč si té ceny považovat. Pokud je toto pro vás nepochopitelné, tak se zamyslete co pro vás znamená názor spoluobčanů. Co pro vás znamená, jestli o věcech kolem sebe přemýšlejí. Pokud chcete bránit tomu aby lidé přemýšleli a hovořili spolu, tak asi patříte spíše do té KLDR...


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 16.03. 2016 - 12:36:45
 
Na tytuly se vykašli nebo se z nich evidentně zcvovkneš docela.
Prostě tytuly pro tebe nejsou a nikdy nebyly a ani nebudou. OK ?
Co tam máš dál ?


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 16.03. 2016 - 14:44:47
 
???


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 16.03. 2016 - 15:30:13
 
Jako projev neschopnosti slušně a věcně reagovat Vaše vyjádření plně postačuje.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 17.03. 2016 - 22:33:12
 
Dobře von.....


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 08:32:47
 
Ano, napsal jsem spatne jedno i. To se da jeste napravit. Ovsem resit nejake oceneni mesta spolecne s KLDR a zamichat to Bakalou, to by normalne myslici jedinec nevyplodil. I kdyz chapu, ze to oceneni dostalo vedeni, ktere pro vas neni politicky (kamaradsky) spriznene. Timto s vami diskuzi koncim, pokracujte s ostatnimi chovanci, ti vam budou rozumet.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 08:36:13
 
Jo a mezi lidi, tim minite spolek proti rozvoji a Fabriku? ANO, v tomto svete to do doby, nez prosadite svojeho cloveka na radnici je urazka. Potom to bude oceneni roku.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 10:46:34
 
V Humpolci žijí i lidé mimo ty vaše politické skupinky. Lidé, kteří se zajímají o svět okolo nich, aniž by se chtěli politicky angažovat. Divíte se, že nás zajímá, jestli tu někdy bude třeba plavecký bazén? Jestli tu někdy bude městská hromadná doprava? Jestli kvůli návštěvě nemocnice nebudeme muset jezdit na celodenní výlet? Atd&

Je to velmi, velmi tristní, že namísto hledání odpovědi co pozitivního má běžný občan z toho co jemu stavěno coby mega-úspěch se tu stále dokola jen opakuje nálepkování, napadání a urážky. Pokud neznáte odpověď, tak již nediskutujte. Ty vaše politické hádky jsou opravdu únavné a už nikoho nezajímá vaše zhrzené kamarádství.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 12:46:32
 
Plavecký stadion proř ? Tři jsou v dosažitelné vzdálenosti do 20 km. MHD tady proč ? Aby jezdila stále prázdná jako linkové autobusy a jen překážela v provozu ? Nemocnice ? To snad ne, i ty jsou v okolí téměř za humny tři.
A takových nesmyslů by se dalo vyplodit hafo.
Myslím, že velkých a drahých projektů financovaných z věřejných prostředků není třeba. Tady má dveře otevřené soukromá sféra. I když jsou jí někdy házeny klacky pod nohy, a ne zrovna radnicí.
Zlepšovat ve městě se dají věci zdaleka ne tak finančně náročné.
Co třeba parkování v centru ? Opravdu by zavedení parkovacího pořádku stálo tolik ? Tak aby centrum nesloužilo jako parkoviště
pro zaměstnance místních firem a úřadů ? Tak aby návštěvník města či centra mohl krátkodobě zaparkovat. Nebo není vůle ?
To jen příklad. Jeden z mnoha jemu podobných.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 13:21:42
 
Podfinancovana nemocnice na malem meste je naprosto zbytecna studna na penize. I ty 3 nemocnice v okoli 20km s komplexni a prekryvajici se nabidkou jsou nesmyslny luxus. Chybi koncepce rozvoje tak, aby si spektrum sluzeb rozdelily mezi sebou. Potom je jasne, ze nejsou penize na rozvoj, chybi personal a sluzby ve vsech trech jsou az na vyjimky na klesajici urovni.
Bazen to same, je to luxus pro par jedincu, kteri si bez problemu mohou zajet do okolnich mest. Opet velka financni zatez pro mesto, nemluve o velikosti Humpolce. A to jsem jinak velkym priznivcem plavani.
Jinak verejna doprava je kapitola sama pro sebe, v trznim prostredi by se neefektivni provozovani dotovanych prazdnych busu a vlaku davno nahradilo soukromniky s odpovidajici technikou a naklady. Takhle jenom zadotujeme nejakeho provozovatele, aby par volicu hodilo listek te spravne strane. Prerozdelovani je cesta do pekel, uz jsme to tady jednou zazili s RVHP a jedeme v tom znovu v cele s EU a jejim levicackym vedenim. A par jedincu tady resi kravinu s nejakym ocenenim v novinach. Evidentne se mame prilis dobre, protoze ztracime pud sebezachovy.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 15:15:51
 
Pro každého je důležité něco jiného, to je normální. My se podle nejrůznějších mediálních vyjádření chceme měřit s městy jako je Pejr nebo Brod. Tam ale mají nejen bazén, MHD a nemocnici. Ve srovnání s nimi jsme spíše na úrovni Ledče, Světlé, Pacova.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 15:25:04
 
Takze vy neco chcete a mesto to ma zaridit? Ptal jste se zbytku obyvatel? Vysvetlil jste jim, co to bude znamenat pro mestsky rozpocet? Kdyz soused v PE ma Mercedes, tak ja ho mam pravo mit take? Na ta medialni prohlaseni mi urcite dokazete dat odkazy, nemylim se?


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 15:20:28
 
Celodenní výlet? Nedávno jsem vezl jeden akutní případ do Pelhřimova. Půl hodiny cesta, dvě vyšetření během hodiny a půl hodiny zpátky. Nepopírám, že někdy může být návštěva u lékaře na delší dobu (zvláště v exponovaných časech), ale určitě to není vzdáleností ke špitálu.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 15:28:10
 
Presne tak, tasy pan Nespokojeny si mysli, ze prijde do Nemocnice a je okamzite na prijmu. To, ze cekaci doby i u obvodniho lekare i nasobne presahuji dojezd mezi mesty, uz taktne prechazi. Vetsina tech bludu co tady pise je spise dobra pro slohova cviceni, nez se tim zabyvat.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 1)
Od: hatchet (lukaskrajicek@seznam.cz) - Pátek, 18.03. 2016 - 16:06:00
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Jak tak tady na to koukám, žijeme sice ve městě pro byznys, ale furt jsme prostě humpoláci:-) Hezký víkend všem.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 17:01:14
 
"Humpolák bývá nazýván žumpou, tak Vás čtenáři prosím o korektní komentáře v případné diskuzi"

LOL


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 21:59:51
 
Koukas dobre Humpolaku. Byt to ve Vidni tak jsme Videnaci ne ? Ale jinak slusna uvaha :D


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 1)
Od: hatchet (lukaskrajicek@seznam.cz) - Pondělí, 21.03. 2016 - 15:44:14
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Tak ještě jednou k bodu č 3. Jak jsem v sobotu zjistil, někteří obchodníci mají asi vyděláno a o víkendu prodávat nepotřebují. Pokud si nemohu nechat udělat brýle v Humpolci v sobotu, pojedu si pro ně logicky někam jinam, protože v týdnu to prostě nestihnu. Je otázkou, zda by místním menším obchodníkům (většina to naštěstí chápe) nestálo za to přizpůsobit své otevírací hodiny těm, kteří musí v týdnu být v práci, aby u nich měli co utratit... Součástí zvýšení konkurenceschopnosti není jen cenová, ale i časová dostupnost.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 31.03. 2016 - 08:52:38
 
Přesně, také potřebuji nove brýle, ale humpolečtí optici mé peníze nemohou vidět...


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 03.10. 2016 - 09:52:17
 
A strong city system could ensure very good governance by way of transparency, liability, effective contribution and identical opportunities for all those. Most important, this technique can guarantee development with the grassroots amount. how-many-holidays-pakistan-government


[ Odpovědět ]

Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 16:34:14
1/Snadný pohyb po městě bez auta. Jak kde. Humpolec má i části bez chodníků nebos chodníky ve špatném stavu. S kočárkem ani na "jehlách" nic moc :-) A jít třeba do blizoučkého Čejova je vyloženě riziko.

2/Radnice podporuje aktivity svých občanů. Asi jak kterých. Moje nepodporuje žádné :-)

3/Dostupnost služeb (zdravotnických, sociálních, vzdělávacích, obchodů, apod.) Průměr, jen úplný základ.

4/Dostatek veřejného prostoru, kde se mohou lidé scházet a děti si hrát. Pár hřišť je na sídlištích, mohl by fungovat lepší úklid. Letní platforma pana Machka je fajn.

5/Možnost ovlivňovat podobu města. Asi dost složitě možné a jen omezeně.

6/Kulturní infrastruktura (divadla, kina, kluby apod.) Divadlo klasické chybí, kino nemá adekvátní jeviště. Kvalitní klub tu chybí. Kino je v poho. Na závodišti nebo u autokrosu by mohla vzniknout nějaká stálá scéna pro koncerty aby se mohl přesunout Bernardfest.

7/Bezpečnost a čistota. Dost se krade, v poslední době je i víc přepadení než byl normál. Čistota průměr, dost majitelů hafanů neumí uklidit po svých miláčcích.

8/Zajímavá architektura a hodně zeleně. Zajímavé se pomalu vytratilo a moc nového nevzniká. V poslední době snad ta oprava na Primatexu. Zeleň nepřibývá. Teď třeba ve Stromovce.

9/Ohleduplnost k lidem s handicapem. Těžko soudit. Moc jich člověk na ulici nepotká.

10/Fungující sousedská pospolitost. Jako že přebere poštu apod? Ale jo. To funguje.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 17:52:43
 
1.Nemocnici Humpolec bohužel prohrál už za bývalého režimu, kdy začalo stěhování ordinací do Pelhřimova, tím se význam humpolecké nemocnice začal snižovat a po listopadovém převratu začala labutí píseň. Domnívám se, že současné vyžití této budovy má význam a i objekt byl dosti opraven. Za současných poměrů by případná nemocnice nemohla fungovat.

2.Chodníky v centru města nejsou špatné, celkem vyhovují i nájezdy na ně,ne všude, ale pro lidi s handicapem je Humpolec v hlavních oblastech dost vstřícný, myslím po stránce odstraňování bariér. Myslím si, že by v budoucnu bylo dobré, kdyby k podobným akcím v odstraňování bariér byli přizváni i zástupci právě handicapovaných, mám na mysli např.vozíčkáře. Některé jevy mohou odhalit právě oni, to zdravý člověk ze své pozice neví. Např. ve Vimperku se to tak děje už roky.
Nejen chůze do Čejova jeriskantní, to samé směrem na Hněvkovice, Na Rozkoš je to už o něco lepší.

3. Co se týká hřišť, myslím si, že kapacity vyhovují. Dobré by bylo, aby hřiště u základních škol byla otevřena i v období prázdnin, ovšem to vzhledem k vandalství není asi možné. Za starého, dobrého socialismu se na hřištích u škol mohlo hrát i o prázdninách.

4. Plocha na konání kulturních akcí pod širým nebem, to opravdu chybí. Bernard fest už přerostl možnosti a kapacity náměstí dávno. Kino myslím kapacitně vyhovuje na konání kulturních akcí vnitřních.

5. Bezpečnost lze těžko posoudit. Myslím si však, že se v budoucnu městské policii nevyhneme, zvláště pokud bude přibývat ubytoven a pracovníků jižních národností ve městě.

6. Zeleň ve městě. Nevím jak by se dala rozšiřovat, plochy k tvorbě parků asi už neobjevíme.
V budoucnu by se mělo město zajímat o výkup pozemků nad vlakovým nádražím směrem na Hněvkovice. Zde v budoucnosti vytvořit možné nové parcely a zajistit tak prostory pro rozvoj města.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 18:01:14
 
Ale zeleň se dá rozšiřovat, viz nové stromy ulice Školní.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 18.03. 2016 - 20:32:36
 
Jen lehce k bodu 6 - když se o klub pokusil David (díky!) tak tam neměl zrovna nabito, takže v tomhle ohledu si myslím, že si za to můžeme sami. Prostě když lidi nechodí, blázen kdo by to provozoval. Místní kultura není o nedostatku vhodných prostor.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Sobota, 19.03. 2016 - 10:01:36
 
3. Co se týká hřišť, myslím si, že kapacity vyhovují. Dobré by bylo, aby hřiště u základních škol byla otevřena i v období prázdnin, ovšem to vzhledem k vandalství není asi možné. Za starého, dobrého socialismu se na hřištích u škol mohlo hrát i o prázdninách.


Na socialistických hřištích nebylo co zničit, proto byla otevřená i o prázdninách. Otevřete ta krásná kapitalistická hřiště nyní a uvidíte, co z nich ZP stačí udělet během chvíle.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Sobota, 19.03. 2016 - 12:38:11
 
Autor o také zmínil,že kvůli vandalismu jou zavřená.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Sobota, 19.03. 2016 - 15:55:53
 
Ano zlazej socik. Kde nic nebylo ani smrt nebrala.


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Neděle, 20.03. 2016 - 08:48:33
 
Tak nevím,ale z některých názorů je mi až blivno.Buďto se vyjádřím konkrétně k věci jak je uvedeno a nebo(nemám-li svoji představu)nezatahuji do diskuze KLDR,Bakalu,socializmus či kapitalizmus a jiné bláboly.Vůbec celá ta anketa je zavádějící.Už jenom srovnání Vídeň Humpolec.Hned v první větě je pěknej nesmysl-Chci poznat toho borce který dokáže přejít Humpolec za 10minut,možná tak na kole.Vzhledem k tomu,že mám část rodiny ve Vídni,mám srovnání.Přesto si nedovolím vynášet takové soudy které se tu prezentují.Co je platné,že přijedu do Vídně a jsem doslova paf,služby,zeleň,doprava a jiné a Vídeňák vám řekne,že tohle se mu nelíbí,s tímhle není spokojen protože........bla bla bla....Prostě co člověk to jiný názor.Proto některé příspěvky-až kategorické,dost dobře nechápu.Chtělo by se zeptat těch co se jim nelíbí,a stále jsou s něčím nespokojení,co oni udělali nebo dělají,aby se stav věcí změnil.Možná by stačilo trochu pokory a úcty k práci druhých.Tím vůbec nechci říct,že v Humpolci je vše OK,ostatně jako v jiných městech,jsou i taková,že je na ně vyhlášen bankrot.A tam bych opravdu nechtěl žít.Miruna


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 21.03. 2016 - 09:49:12
 
Jo ti co nejvíc kňučí udělali největší, slušně řečeno nic.


[ Odpovědět ]

Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 31.03. 2016 - 08:44:47
Kdy zveřejníte na Humpoláku poslední číslo Radničníku (březen 2016)??


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 31.03. 2016 - 09:48:16
 
Služebně jezdím na PNJ. Máte- li zájem, domluvím Vám u ředitelky lepší pokoj. Budete tam mít spoustu kamarádů...


frrrr


[ Odpovědět ]
Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 31.03. 2016 - 11:17:46
 
dobře ty


[ Odpovědět ]

Re: Život v dokonalém městě (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 04.10. 2016 - 14:09:01
ad 1) Snadný pohyb po městě bez auta - bez kočárku OK. S kočárkem je to místy docela zajímavé (neexistující nájezdy u přechodů pro chodce apod.).

ad 2) Radnice podporuje aktivity svých občanů - snaha je.

ad 3) Dostupnost služeb (zdravotnických, sociálních, vzdělávacích, obchodů, apod.) - až na nedostatek zubařů (ale to je v celé ČR) je to v pořádku.

ad 4) Dostatek veřejného prostoru, kde se mohou lidé scházet a děti si hrát - určitě chybí nějaký zakrytý areál, aby si děti v těch sychravých víkendech mohl mimo domov vyhrát. A ještě výtka k pískovištím - nebylo by od věci je na noc zakrývat (močící domácí mazlíčci kočky a psi na pískovištích).

ad 5) Možnost ovlivňovat podobu města - od toho jsou volby, víc jako občan zřejmě nesvedu.

ad 6) Kulturní infrastruktura (divadla, kina, kluby apod.) - jo, v pohodě.

ad 7) Bezpečnost a čistota - čistota je na dobré úrovni, ale co mi vyloženě štve je bezpečnost, jmenovitě politika místních firem, která si do Humpolce "natahá čičmundy z Rumunska". Mimochodem za kruhovým objezdem směrem na Havl. Brod je odbočka do ul. Fugnerova. Po pravé straně je tam vila na prodej , kterou někdo koupil a chce z toho udělat ubytovnu. Opravdu začínám mít strach nejen o svoje děti.

ad 8) Zajímavá architektura a hodně zeleně - celkem dobré, je vidět snaha města rekonstruovat.

ad 9) Ohleduplnost k lidem s handicapem - je to stejné jako s kočárkama, kde není nájezd je to fakt složité.

ad 10) Fungující sousedská pospolitost - je to o lidech. Někde mají štěstí na sousedy, někde ne.

ad 5) Od toho jsou volby

ad 6)


[ Odpovědět ]
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.31 sekund


Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum