Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
červen 2018
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

axlsystems

Český rybářský svaz a Světový den rybářství. 
Internet a WWWSvětový den rybářství si od roku 1985 připomínají 27. června Svazy rybářů či rybářská sdružení po celém světě. Rybáři tento den slaví většinou při setkáních, kde se zároveň pořádají i semináře, doprovodné kulturní programy a výstavy, přičemž snahou je upozornit na důležitost zachování světového rybolovu a hlavně jeho udržitelný rozvoj. Sportovní rybolov je významným odvětvím cestovního ruchu. Od roku 2001 je pořádán pod záštitou OSN.

V České republice jsou sportovní rybáři organizováni především v rámci Českého a Moravského rybářského svazu, jejichž historie sahá do 19 století. Členská základna čítá přibližně 300 000 členů. První spolky sportovních rybářů začaly vznikat koncem 19. století. Například v roce 1873 byl založen rybářský spolek v Opavě, v roce 1882 v Písku. Do roku 1900 jich vzniklo několik desítek. Posláním současných spolků je především:

-          Výkon rybářství ve smyslu zákona o rybářství, tj. chov, zušlechťování, ochrana a lov ryb, popřípadě vodních organismů v rybníkářství nebo při výkonu rybářského práva.

-          Provozování akvakultury, ochrana přírody, čistoty vod, životního prostředí, propagace rybářství a ochrany přírody ve veřejnosti.

-          Aktivní účast na výchově dětí a mládeže v oboru rybářství a rybářského sportu, k ochraně přírody, čistoty vod a životního prostředí.

-          Vytváření podmínek pro zapojení osob se zdravotním postižením do činnosti Svazu.

-          Rozvíjení a popularizování rybářského sportu, organizace rybářských soutěží a účast v nich na všech úrovních.

-          Spolupráce s českými i zahraničními institucemi, organizacemi a orgány, jejichž činnost se dotýká rybářství, rybářského sportu, ochrany přírody a životního prostředí.

 

Jihočeský územní svaz ČRS, jehož součástí je i humpolecká rybářská organizace hospodaří na celkem 51 pstruhových revírech o celkové výměře 397 ha a 102 mimopstruhových revírech o celkové výměře 7 343 ha. Ve svých 62 místních organizací sdružuje celkem 29 000 členů.

MO ČRS Humpolec, jejíž vznik datujeme do roku 1908, v současnosti  sdružuje 500 dospělých členů a 80 dětí do 15 let. Pečuje o dva sportovní pstruhové revíry Želivku 7 ( Jankovský potok ) a Martinický potok. Dále se staráme o dva mimopstruhové revíry - Pstružný potok 2 ( rybníky Peruš a Jambor ) a Sedlickou přehradu. Samostatným revírem je pak komerční rybník Hadina, kde si může povolenku koupit každý zájemce bez výjimky.

Kromě hospodářské činnosti, při které je, mimo jiné, odchováno cca 600 metráků násadového i tržního kapra a 100 tisíc jednoletého candátka, je rybářská organizace aktivní i v oblasti kultury. Pravidelně nabízíme rybářům i široké veřejnosti Rybářský ples a taneční zábavy na rybárně.

V oblasti rybářského sportu pořádáme několikrát do roka rybářské závody dospělých i dětí.

Jestliže zmiňuji děti, tak právě jejich výuka a snaha o co možná nejlepší vytvoření podmínek pro činnost kroužků, patří mezi hlavní priority činnosti MO.

Pokud byste se chtěli stát členy Českého rybářského svazu, nebo si jen příjemně zachytat, navštivte naše internetové stránky www.rybarihumpolec.cz nebo www.hadina.cz, kde naleznete další zajímavé informace a pokyny.

Petrův zdar!            Jaromír slavík – předseda MO ČRS Humpolec

 

Publikováno: Úterý, 04.07. 2017 - 07:22:32 Od: xx22
 
Související odkazy
· Více o tématu Internet a WWW
· Další články od autora xx22


Nejčtenější článek na téma Internet a WWW:
Jak na internet - po roce


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Český rybářský svaz a Světový den rybářství." | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.139 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum