Třídení odpadů v kraji Vysočina


  Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet
  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
  Kalendář akcí
leden 2019
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy
  O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400
 Svatý Martin zvládne zavítat na celou Vysočinu

O kraji VysočinaNecháme se překvapit, jestli v sobotu 11. listopadu přikryje Vysočinu sníh a sv. Martin opravdu přijede na bílém koni. Co je ale už více než jisté, že svatomartinský víkend bude na Vysočině nabitý nejrůznějšími akcemi, lampiónovými průvody i oslavami s dobrým jídlem a hudbou.

Tradiční Svatomartinské slavnosti připravují na sobotu v Třebíči. Přesně v 11.11 otevřou na Karlově náměstí Svatomartinská vína, vystoupí swingová kapela Happy Boys a na 17.00 se počítá s příjezdem sv. Martina. O hodinu a půl později se nejen Třebíčští mohou těšit na ohňostroj. Program v Třebíči plánují i v kostele sv. Martina, kde odpoledne představí život sv. Martina a večer se uskuteční varhanní koncert.

To v Jihlavě v sobotu od 12.00 ochutnáte svatomartinského víno na Jarmarku na Masarykově náměstí. Od brány Matky boží na náměstí pojede sv. Martin se svým průvodem v 17.00 a o tři čtvrtě hodiny později se můžete těšit na ohňostroj v podání rodáka z Jihlavy a mistra Jiřího Linhy.

Řada větších i menších měst a obcí spojuje svatomartinské slavnosti s lampiónovým průvodem. V Havlíčkově Brodě v sobotu od 17.00 světýlka zasvítí v průvodu kolem rybníka Hastrman. Svatomartinský lampiónový průvod projde v sobotu také Žirovnicí. V 17.00 vyjde od památníku v Žižkově ulici vedený Martinem na bílém koni, SHŠ Jindřich a dětským rytmickým orchestrem Hakuna Matata. Skončí na zámeckém nádvoří, kde bude připraveno občerstvení a možnost opékání špekáčků, zahraje Country Banda a svůj um představí šermíři.

Kamenice nad Lipou letos pořádá 4. ročník svatomartinských oslav. Lampiónový průvod vyjde v sobotu  v 17.00 z Husova náměstí a povede ho jak jinak než svatý Martin na bílém koni. Početná pouť skončí na zámeckém nádvoří, kde bude malý jarmark a občerstvení. V Počátkách na Pelhřimovsku se vydají na průvod v sobotu v 17.00 od infocentra na Palackého náměstí. V Přibyslavi půjdou s lampiony až v neděli, kdy také slibují ohňovou show. Ve stejný den si připomenou sv. Martina v Sázavě. Na cestu lesem protkanou svíčkami se vydají v 16.15 z hřiště Ve Štěnici. Už v sobotu vpodvečer ale budou zájemci ve velkém sále místního kulturního domu společně vyrábět lucerničky pro děti na průvod a péct svatomartinské rohlíčky.

Také v Třešti připravili svatomartinský program na neděli. Martinská pouť, atrakce a stánkový prodej bude hostit náměstí T. G. Masaryka, v kostele sv. Martina se uskuteční dvě bohoslužby (10.00 a 18.00) a samotný průvod vyjde v 16.30 od fary a pokračovat bude na bývalý zimní stadion. Těšit se můžete na hranou svatomartinskou legendu, na praporečníky, ohňové kejkle, zvířátka i hudebníky.

A slavit budou Martinice, které mají s Martinem společné jméno. V neděli bude od 10.30 u místní zvoničky vyhrávat kapela Ladislava Prudíka, od 11.00 se v kulturním domě uskuteční mše svatá a po jejím konci přijede sv. Martin na bílém koni se svojí družinou. Od pravého poledne pak bude na fotbalovém hřišti rytířské představení pro děti i dospělé, kteří budou mít možnost svést se na koních.

 

 

obrázek

zdroj: http://www.region-vysocina.cz
 
  Související odkazy
· Více o tématu O kraji Vysočina
· Další články od autora xx22


Nejčtenější článek na téma O kraji Vysočina:
Web kamera na D1. u Humpolce

  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Svatý Martin zvládne zavítat na celou Vysočinu" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund


Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum