Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
březen 2019
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

Nebuďte líní: třiďte odpad

Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec 
O HumpolciMěsto Humpolec skončilo na 2. místě v celorepublikovém srovnání Město pro byznys 2017

Odkazy

Humpolec skončil na 2. místě v celorepublikovém srovnání Město pro byznys 2017.  Městem pro byznys 2017 se stala  Ostrava

18. dubna 2018

Moravskoslezská metropole se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítezů doplňuje letos stříbrný Humpolec a bronzové Brno. Výzkum již desátým rokem hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech obcích s rozšířenou působností v České republice.

Celorepublikově první statutární město Ostrava nezapřelo svůj podnikatelský potenciál. Vůbec nejlepšího výsledku dosáhla Ostrava v přístupu veřejné správy. Město má webové stránky se skvělým obsahem pro podnikatele, má výborný scóring úředních hodin a především výborný výsledek v testu elektronické komunikace, který hodnotí rychlost, vstřícnost a kvalitu odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy. V podnikatelském prostředí dosáhla Ostrava výborných výsledků ve vysokém podílu malých a středních firem, pro něž je také výrazným plusem napojení aglomerace na dálniční síť. Ostrava má rovněž velký počet studentů v odborném vzdělání, což násobí podnikatelský potenciál města i do budoucnosti.

„Za nás za Ostravu je to velké a určitě příjemné překvapení. Bereme to jako ocenění naší snahy. Naším cílem je posouvat město dopředu, být vstřícní k podnikatelům. Snažíme se skutečně ve všech oblastech, ať už se to týká živnostníků, máme řemeslný inkubátor Fajna dílna, až po moderní technologie v Moravskoslezském inovačním centru. Obsazujeme také úspěšně průmyslové zóny, do Mošnova letos vstupuje obrovský investor, takže si myslím, že naše snahy přinášejí ovoce,“  okomentoval celorepublikové vítězství náměstek primátora Ostravy Radim Babinec.

Ve stříbrném Humpolci jsou dlouhodobě kvalitní podmínky pro podnikání, o čemž svědčí jeho pravidelné umísťování na předních příčkách výzkumu. Humpolec dosáhl vynikajících výsledků zejména v kritériích podnikatelského prostředí. Město má velmi vysoký podíl podnikatelů a také vysoký podíl právnických osob. Pracovní trh je ve městě na dobré úrovni, město má velmi nízkou dlouhodobou nezaměstnanost. Humpolecká radnice se může pochlubit vysokou likviditou, město má rovněž jedny z nejnižších poplatků za vodné a stočné. Komunikace úřadu s podnikateli se drží na kvalitní úrovni, což prokázal test elektronické komunikace.

„Na umístění mezi nejlepšími jsme si už tak trochu zvykli. Jsme rádi, i vzhledem k tomu, že během deseti ročníků docházelo k úpravám hodnotících kritérií, že se i letos Humpolci podařilo vklínit se mezi takové giganty, jakými jsou Ostrava a Brno. To považuji za obrovský úspěch, je to velice pozitivní záležitost a ukazuje to, že Humpolec má dobré zázemí a dobré podmínky nejen pro podnikání, ale i pro život,“  uvedl na finálovém předávání ocenení k dlouhodobým vynikajícím výsledkům Humpolce ve výzkumu Město pro byznys starosta Jiří Kučera.

Podnikatelská síla města veletrhů se projevila a Brno se vyšvihlo na pěknou třetí příčku. V podnikatelském prostředí boduje moravská metropole vysokým podílem podnikatelů i vysokým podílem malých a středních firem, také o výborné dopravní dostupnosti nemůže být pochyb. V přístupu veřejné správy Brno vyniká především dobrou komunikací a nízkými poplatky. Má skvělé webové stránky, které obsahují pro podnikatele v přehledné formě vše podstatné. Brno obstálo dobře i v testu elektronické komunikace.

Celkové pořadí – Město pro byznys 2017

1.       Ostrava

2.       Humpolec

3.       Brno

4.       Jablonec nad Nisou

5.       Pelhřimov

6.       Nová Paka

7.       Benešov

8.       Prostějov

9.       Pardubice

10.   Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

11.   Hranice

12.   Rokycany

13.   Dobruška

14.   Písek

15.   Zlín

 

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podesáté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i veřejnost je sestavován unikátní žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v ČR. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR.

Cena Energetický starosta putuje do východočeské Skutče

Cenu Energetický starosta roku uděluje společnost Amper Holding za mimořádné osobní angažmá v oblasti hospodaření s energií nad rámec zákonných povinností a s přínosem pro spravovanou obec. Cílem je podpořit projekty na rozvoj odpovědného hospodaření s energií a přispívat k modernizaci a zlepšování životního prostředí obcí. Energetickým starostou roku 2017 se stal Pavel Bezděkze Skutče. Starostovi se povedlo realizovat projekt EPC (úsporná opatření financovaná z dosažených úspor), který ušetří ročně 1,3 mil. Kč. Energeticky úsporná opatření se ve Skutči týkají základních škol, mateřské školy, SeniorCentra a plaveckého bazénu. Starosta má společně s vedením města zájem optimalizovat provoz energetických hospodářství v rámci městských budov, respektive organizací zřizovaných městem, i mimo projekt EPC, s cílem snižovaní provozních nákladů a postupného zvyšování účinnosti výroby a spotřeby energií. Starosta prohlubuje spolupráci v oblasti aktivního energetického managementu, a tím přispívá k zajištění optimálního hospodaření s energiemi.

 

CzechInvest vyhlásí Investičně atraktivní region

Samostatnou soutěžní kategorií, kterou vyhlašuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, je Investičně atraktivní region, která hodnotí přístup místních samospráv vůči podnikům a připravenost podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Jejím cílem je především propagovat regiony, které aktivně pracují na atraktivitě svého území pro podnikatele. Letošními nominovanými v kategorii Investičně atraktivní region jsou Kunovice, Letohrad, Litoměřice, Nový Bydžov, Slavkov u Brna, Žamberk a divoké karty CzechInvestu obdržela města Bystřice nad Pernštejnem a Jeseník. Nominovaní se utkají před odbornou porotou, která bude zasedat koncem května v Praze. První tři místa v celostátním klání pak budou vyhlášena na tradičním červnovém galavečeru „Investor roku a Podnikatelská nemovitost roku“.

zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Publikováno: Úterý, 24.04. 2018 - 13:43:45 Od: xx22
 
Související odkazy
· Více o tématu O Humpolci
· Další články od autora xx22


Nejčtenější článek na téma O Humpolci:
Policejní cvičení


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec" | Přihlásit/Registrovat | 36 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz

Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Sobota, 28.04. 2018 - 18:14:47
Tak prý místní sdružení ODS už má hotovou kandidátní listinu pro komunální volby.. Blahopřeji k rychlosti složení...Konkurence prý má jen hrubé obrysy..


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 30.04. 2018 - 15:20:14
 
Nezávislí kandidáti, kteří jsou sdruženi pod HumpolecGo!, mají kandidátku už dlouho. Nyní sbírají podpisy na podporu. Líbí se mi, hned jsem petici podepsala...


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 30.04. 2018 - 17:20:16
 
Nema to doufam nic spolecneho s temi bonzaky ? Ze by se chtel nekdo
propraskat na radnici by mi moc vadilo.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 30.04. 2018 - 17:30:03
 
Netuším, na jaké "bonzáky" narážíte. Ale jména, která jsem na petici viděla, mi dávají naději, že město půjde správným směrem. A o nikoho ze "spolku" nejde, jestli jste narážel tímto směrem.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 30.04. 2018 - 18:07:21
 
A co si mám představit pod pojmem "správný směr"?


frrrr


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 30.04. 2018 - 18:56:54
 
A kdo to tam teda je?


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 01.05. 2018 - 08:53:32
 
Humpolec GO?Zatím jsem žádného člověka shánějícího podpisy pro tuto skupinu nikde neviděl....Zdá se mi jestli to není nějaké imaginární sdružení...Takové kalení vody před volbami...


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 01.05. 2018 - 11:55:45
 
Kalení vody? Tady má někdo starý režim v krvi. Zřejmě ani transfůze by Vám nepomohla...
Jen ať přijdou mladí a změní Humpolec na normální, moderní město. Město pro lidi.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Úterý, 01.05. 2018 - 12:13:35
 
Starý režim v krvi nemám. A mladé lidi uvítám jako každý normální obyvatel města. Jen mám pochyby, že zrovna v tomto uskupení bude přetlak mladých lidí ochotných kandidovat.
Nezájem velké většiny občanů 25+ o veřejné věci je varovný... Proto pesimismus ohledně projektu Humpolec GO


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 09:01:22
 
https://m.facebook.com/profile.php?id=205579633510240&ref=content_filter


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 11:36:13
 
Děkujeme za odkaz.Tým máte ložený, tak hodně zdaru se sháněním podpisů. Jen mi v kádru chybí možná i pár lidí bez titulů...


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 11:54:08
 
Třeba se mýlím (jsem líný hledat dopodrobna), ale mě zase chybí lidé, kteří by měli zkušenosti s politikou. Je to sice na komunální úrovni, ale furt politika. Nadšení je hezká věc, ale umět se dohodnout a hledat kompromisy věc druhá - viz. "Žít Brno", "S Alenou forever" a jemu podobné.
Tzn. dovolím si zde "odložit" komentář a za pár let se k němu vrátím (klidně přiznám omyl) - "Dávám tomu rok, maximálně dva..."frrrr


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 12:26:18
 
Hollanova reinkarnace by se mela zhmotnit na podzim v Humpolci?
Nestraste :D

Frantisek


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 12:26:36
 
A kde získat zkušenosti s politikou, když ne na komunální úrovni? Umění komunikace a kompromisů se učí celým životem, ať už v politice, či v čekárně u zubaře. Záleží na chuti, inteligenci, vizi, sebereflexi a alespoň základních morálních vlastnostech.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 12:28:26
 
Začít se musí někde. Takže v tomhle bych problém neviděl. I současné vedení města muselo jednou začít...


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 13:59:23
 
K té zkušenosti, nevím který z kandidátů kromě p. Voplakala pracoval někdy v nějakých výborech nebo komisích města.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 14:35:44
 
No protože jsou to z většiny lidé noví, tak nikde nebyli v komisích ani výborech. Pan Voplakal kandidoval minule za TOP09 ne?


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 15:18:51
 
A jak zacal Kucera? Reditel zakladky. Vzdyt pulka z tech lidi v seznamu muze mit vice zkusenosti s ruznejma pozicema v ruznych oblastech nez zastupitel za 20 let prace.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Středa, 02.05. 2018 - 16:05:56
 
Nastává generační obměna ,tudíž přijdou nové tváře doufejme... Otázky jsou kolik bude stran a hnutí či volebních uskupení, kdo povede strany jako KDUČSL, ČSSD. No a hnutí ano prý také udělalo pobočku takže kdo od nich.Výběr bude


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 03.05. 2018 - 08:15:06
 
Uvidíme po podzimních volbách - tedy jak rozhodnou voliči, a pak, a to možná hlavně, jak se domluví zvolené strany.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 04.05. 2018 - 09:56:56
 
A co když ty všechny vaše "strany" půjdou do propadliště dějin? Postupně to k tomu míří.
Digitální revoluce může přepsat i tyto pořádky. Jako zmizely jiné formy společenského uspořádání, může zmizet i tato. Strach starých lidí z novinek je univerzální, ale pokrok nezastaví. To je objektivně fakt.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 04.05. 2018 - 11:13:35
 
Vybudujeme nového člověka... pryč se starými pořádky... To už tady jednou bylo a myslím, že právě to se nachází v tom propadlišti.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 03.05. 2018 - 08:32:20
 
Oznámení podezření ze spáchání trestného činu je povinnost každého slušného občana. V tomto městě se to poněkud vymklo a za bonzáctví je označováno vše, co směřuje proti stávajícímu vedení Města a jejich kamarádíčků !


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 03.05. 2018 - 09:04:46
 
Je úsměvné (nepo spíše k pláči?), jak někdo označí jednu skupinu lidí za bonzáky, a přitom blahosklonně přehlíží to, že druhá skupina lidí porušuje kdejaké zákony. Postavit si obrovskou halu bez povolení je přece běžné, to samé soukromý autobusák. Jsme Humpolec, město pro byzny, tak co? Kdo nejde s námi, jde proti nám. Kupředu pravá, zpátky ni krok.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 03.05. 2018 - 12:02:28
 
Prima, tak ještě najít toho "slušného občana".
Než mne zase někdo nařkne ze stranění stávajícímu vedení - ta věta je myšlena obecně.frrrr


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 03.05. 2018 - 12:18:35
 
Slušný občan = blázen ! Neznám nikoho, kdo by si chtěl nechat veřejně nadávat do bonzáků !


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 04.05. 2018 - 00:08:59
 
Je pravda, že v rámci služebních návštěv jsem pár humpoláků "Na kopečku" v Jihlavě potkal. Jen nevím, zda význam původní věty viz. výše vykládáme oba stejně :)))


frrrr


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 03.05. 2018 - 13:05:47
 
Proč kazit tak "pěknou" verzi pravdou? Že nebyla stavěna hala bez povolení, ale že nenabylo ještě platnost, že to má na starosti státní správa a ne samospráva, atd. A jak si vůbec může někdo dovolit za vlastní peníze stavět něco jako autobusák! Ale je to pořád dokola stejná písnička!


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 03.05. 2018 - 19:40:15
 
Když se více jak před dvěma lety podařilo spolku zastavit výstavbu nového autobusáku bez příslušných dokladů, vykřikovalo vedení města i pomatený Kratochvíl, že ty dva chybějící papíry budou do týdne a že je to od spolku ubohé. A ejhle oni ty papíry nějak nejsou dosud.....takže asi to ubohé nebylo že !
A hala na Pražské se skutečně stavěla celou dobu bez povolení a žádost o kolaudaci byla pak podána jeden den po nabytí právní moci stavebního povolení.... zajímavé že ?


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 03.05. 2018 - 20:33:24
 
Hala na Pražské bez povolení, to samé v Hradci Králové. Proč se trápit zákony, že?


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Čtvrtek, 03.05. 2018 - 21:43:21
 
No už jsem se bál, že se neobjeví "autobusák", Kratochvíl atd. Ješte prosím něco o starostovi :))............


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 04.05. 2018 - 06:32:15
 
Snad jenom místostarosta. Dnes má svátek - velká gratulace!
Druhé místo je i jeho zásluha.


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pátek, 04.05. 2018 - 10:05:50
 
Naše historie je plná slušných občanů, kteří hlásili nepravosti ve svém okolí zodpovědně už od Rakouska .......


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 07.05. 2018 - 10:11:34
 
Prý se rozpadla TOP09 a ČSSD v Humpolci,je to pravda nebo hloupý žert


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 07.05. 2018 - 13:24:51
 
Ne! To nemůže být pravda! To by město snad zaniklo!


[ Odpovědět ]
Re: Město pro byznys 2017 - další úspěch pro Město Humpolec (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 07.05. 2018 - 14:32:51
 
Že by se rozpadla místní ČSSD? Nevěřím, ale prý ANO2011 založilo pobočku...


[ Odpovědět ]
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.670 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum