Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
červenec 2018
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

AXL Systems - Volba pro váš počítač

Komentář

Re: Na přesunu nádraží ICOM trvá, po průtazích však přišel o investora (Hodnocení: 0)
Od: Anonymní - Pondělí, 31.07. 2017 - 15:52:33

Ale stále tu diskutující ani jeden/jedna neuvedli jaký konkrétní klad co do zlepšení cestování přinese ono nové nádraží u Icomu. Jenom pár postřehů od pamětníka do diskuse

Budova, kde sídlí současná administrace ICOM, se začala stavět roku 1990, tedy základy, zdění zdiva jaro 1991, poté budova zakonzervována, vnější fasáda až v roce 1993 na podzim říjen listopad.
Vnitřní rozvržení bylo na kanceláře, šatny a hospůdku v přízemí, tedy to byly původní plány z roku 1990. To se později měnilo, když přišel nový majitel.

Při troše dobré vůle si umím představit, že malou halu pro cestující půjde v budově vystavět. Ovšem venkovní prostor je opravdu malý na stání autobusů. To vidí drtivá většina obyvatel Humpolce. Dalším záporem je blízkost benzínky, frekventovaná ulice, prakticky hlavní tah okolo města. Ano, pro obyvatele např. ulic U Kaštanu, Jiřická by to bylo na nové nádraží blíže, to je bez debat.

Všiml jsem si také, že cestující ze směru Kletečná, Hněvkovice musí o prázdninách zajíždět právě na nádraží, v průběhu školního roku ranní autobus v 7,15.hod jede až k lahůdkám. Jiný bohužel ne, ani při cestě zpět. Ostatní vesnice mohou vystoupit a nastoupit i u pošty nebo Stromovky. Proč i o prázdninách autobus z Hněvkovic a Kletečné nemůže ráno zajet nejprve na zastávku k mléčným lahůdkám. Pro nemocné lidi cestující k lékaři by to bylo vynikající zkrácení cesty. Dopravce zatím tuto věc neřeší.

Myslím si, že nejde o tzv. zlepšení cestování na novém terminálu, ale o výhodné prodání pozemku stávajícího nádraží. Zastupitelé bohužel pozemek v novém UP změnou využití dokázali zdražit. Tímto krokem udělali chybu ze které se budem ještě mnoho let vzpamatovávat.

Nějaký čas jsem se ve stavebnictví pohyboval a proto nevěřím, že případné zmenšení nádraží stávajícího s opravou provozní budovy by vyšlo dráž než budování nádraží zcela nového. Někdo tu zmínil/a že nikde nebyly zveřejněny náklady na porovnání obou akcí. Nezbývá si než položit otázku proč.


Vaše jméno: Anonymní [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Pro odeslání diskusního příspěvku platí PRAVIDLA. Odesláním příspěvku vyjadřujete souhlas s těmito pravidly.

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.090 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum