Humpolák

CVIČENÍ MAMINEK S DĚTMI
Publikováno: Pondělí, 04.12. 2006 - 09:00:26
Téma: Rodinné centrum Cipísek


V rámci RC Cipísek se každé čtvrteční odpoledne od 16 – 17 hod. v tělocvičně ZŠ Hálkova scházejí maminky s dětmi, aby si pod vedením paní cvičitelky společně zacvičili.

Na začátku každé hodiny paní cvičitelka přivítá děti i maminky a společně se naučí a případně si zopakují připravené básničky a říkadla spojená s pohybem. Program cvičení dále pokračuje „opičí dráhou“, kdy se děti za doprovodu maminek snaží zdolávat různé překážky, trénují rovnováhu chozením po lavičkách, skáčou na malé trampolíně, lezou po žebřinách, houpou se v kruzích atd. Po úklidu sportovního náčiní jsou již děti natěšené na dovednostní hry, trénují např. házení míčků na cíl, rozlišování barev, přetahují se lanem, podbíhají provaz a hrají si různé zajímavé hry. Hodina je vždy zakončena pro zklidnění rozdováděných dětiček básničkami a společným rozloučením.
Touto cestou bychom rádi chtěli za všechny maminky a děti, které se účastní těchto cvičení, poděkovat paní Kamile Zachové, která již druhým rokem věnuje svůj čas i energii tomu, aby se maminkám a dětem na cvičení líbilo. V letošním roce se na přípravě cvičení podílí také paní Edita Šikýřová.

Tento článek si můžete přečíst na webu Humpolák
http://www.humpolak.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3728