Humpolák

Začíná běžkařská sezóna
Publikováno: Úterý, 11.12. 2012 - 22:24:13
Téma: Sport


Tak napadl pořádný první sníh a dá se konečně vyrazit taky na běžky. Prozatím je to jenom na nějaké starší běžky, ale dá se. A kdy se začnou v okolí Humpolce projíždět trasy skútrem? A jak vypadá situace v nebližších běžkařských regionech?

V okolí Humpolce se již oběvily první "ručně" prošlápnuté stopy od prvních nedočkavců. Prozatím to není žádné skvělé svezení, po oranicích se jet nedá, ale po zachumelených cestách, loukách a polích se již běžkovat zcela jistě dá. Přesto bych doporučoval použít starší běžky, na kterých vás nějaký ten šrám nebude mrzet.

Se sněhovou nadílkou všichni milovníci bílé stopy určitě netrpělivě očekávají výjezd sněžného skútru a úpravu běžeckých tras v okolí Humpolce. Tedy, co se týče strojových úprav tras v okolí Humpolce, tak podle informací z Infocentra města, tak pokud sníh vydrží a v následujících dnech ještě připadne, budou se trasy upravovat na tento víkend.

Žďársko

Skútrem byl upraven pětikilometrový okruh na loukách za Pilákem. Skútr dnes opět objel okruh v areálu a nově projel stopu mezi Stalingradem a Pilákem. Na úpravu rolbou je sněhu stále ještě málo. I když už sněhu přibylo, stále je ho nedostatek. Pod rolbou se nynější vrstva zmáčkne zhruba na 5cm, což je pořád málo. Hrozilo by poničení úrody na polích.

Novoměstsko

Na Fryšavském ledovci je 12 ÷ 15 cm prachového sněhu, stopa od lyžařů se zafoukává, ale jde to na lyžích kamenačkách. Je to první sníh pro natěšené. Na Novoměstku vytrvale sněží, teploty se pohybují mírně pod nulou. Sněhová pokrývka je okolo 20 cm. Sněžilo i během úterý a sněžit by mělo i během středy. Ke konci týdne se uvidí, kolik sněhu napadlo a zda se vytvoří pevný základ pro strojovou údržbu. Předpokládá se, že bude možné již něco projet skútrem, na rolbu to zatím ani tady stačit nebude. O plánu projíždění vás budeme informovat.
Tento článek si můžete přečíst na webu Humpolák
http://www.humpolak.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=6485