Humpolák

V pondělí mají v Humpolci uzavřít křižovatku "Na Kuchařově"
Publikováno: Čtvrtek, 18.05. 2017 - 17:00:07
Téma: Architektura, nejen Humpolecka


Řidiči v Humpolci musí od pondělí 22. května počítat s dalším dopravním omezením. K ulici Husova nově přibude křižovatka na rohu sídliště Na Rybníčku, kde se říká Na Kuchařově. Kraj Vysočina, coby majitel silnice, tam hodlá postavit kruhový objezd. S tím bude spojena i oprava části Čejovské ulice od křižovatky směrem na Světlou nad Sázavou.

Humpolec, křižovatka Na Kuchařově - Foto:  kraj Vysočina

Humpolec, křižovatka Na KuchařověFoto:  kraj Vysočina

Silnice II/347 z Humpolce na Světlou je podle odborných hodnocení ve špatném stavu. Od pondělí 22. května má být uzavřená. 

Práce půjdou ve dvou etapách. Ta první, která skončí 31. října letošního roku, počítá s úpravou zmíněné křižovatky a opravami ulice směrem ke kolbišti Dusilov.  

Kruhový objezd 

Na čtyřramenné křižovatce, kde se silnice II/347 kříží s odbočkami do centra a na Budíkov, bude kruhový objezd. 

„Stávající průsečná křižovatka nevyhovuje z hlediska plynulosti a bezpečnosti dopravy a vzhledem k poměrně vysokým intenzitám dopravy je navržena výstavba nové okružní křižovatky,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí kraje Jitka Svatošová. 

„Současně budou v prostoru křižovatky provedeny přeložky kanalizace, plynovodu a vedení nízkého napětí. V koordinaci s Krajem Vysočina bude stavební práce provádět také město Humpolec. Úpravy se budou týkat především rekonstrukce vodovodního řadu, kanalizace, chodníků a veřejného osvětlení.“ 

Objízdné trasy 

Uzavírka silnice si vyžádá objízdné trasy jak pro osobní, tak pro nákladní automobily. „Trasa pro osobní dopravu povede přes Budíkov a Kejžlici, pro tranzitní dopravu pak po silnici I/34 - směr Havlíčků Brod a po silnici II/150 - směr Světlá nad Sázavou.“  

převzato z: www.rozhlas.czTento článek si můžete přečíst na webu Humpolák
http://www.humpolak.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=9061