Představitelé Humpolce adresovali policejnímu prezidiu písemnou žádost týkající se vytvoření policejního územního odboru druhého typu v zdejší spádové oblasti a urychleného posílení stávajícího sboru.
Z deníku humpolecké policie:
Koncem minulého týdne neznámý pachatel poškrábal lak na vozidle Škoda Octavia. Vozidlo bylo zaparkované v Humpolci v Družstevní ulici. Škoda na poškrábaném vozidle byla vyčíslena na dvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci.
Ve středu 15.7. půl hodiny po jednadvacáté hodině jela řidička vozidla Renault Clio po silnici I/19 ve směru od Humpolce na Starý Pelhřimov. Při jízdě po přímém úseku silnice, jí do jízdní dráhy vběhla srnčí zvěř a došlo ke střetu s vozidlem. Při střetu nedošlo ke zranění osob, alkohol u řidičky byl vyloučen dechovou zkouškou. Usmrcená srna byla předána Mysliveckému sdružení Pelhřimov. Hmotná škoda byla vyčíslena na pět tisíc korun.
Policejní komisař sdělil obvinění z trestného činu zpronevěry a podvodu sedmačtyřicetiletému muži z Pelhřimovska. Muž v prosinci roku 2008 převzal od jedné osoby finanční hotovost ve výši devět tisíc korun jako zálohu na nákup stavebního materiálu. Bohužel stavební materiál dodal pouze za částku dva tisíce korun. V jednom případě vylákal částku 50 tisíc korun a tisíc Euro pro svého zetě, kterému hrozí exekuce. V několika dalších případech muž pod legendou, že jeho příbuzní, syn, dcera nebo zeť měli nehodu a on musí vyřídit převoz příbuzných z ciziny domů, nebo vyřídit převoz havarovaného vozidla, vylákal od důvěřivých občanů částku několika desítek tisíc korun.
Tuto trestnou činnost páchal od konce roku 2006 do počátku roku 2009. Od důvěřivých občanů vylákal částku ve výši 162 tisíc korun a dalších 21 tisíc korun se vylákat pokusil.
Zbraňová amnestie
Do konce zbraňové amnestie zbývá ještě čtrnáct dnů. Smyslem a účelem je umožnit držitelům neregistrovaných zbraní jejich beztrestné odevzdání a následné převedení mezi registrované zbraně.
Do konce 31. července mají možnost občané, kteří mají doma takto nelegálně drženou zbraň, ji v rámci amnestie zlegalizovat. Stačí zbraň odevzdat do úschovy k Policii České republiky a následně mohou ve lhůtě dvou měsíců od odevzdání zbraně požádat o vydání dokladů opravňujících je k držení zbraně.
Podle informací z Policejního prezidia bylo v letošní zbraňové amnestii odevzdáno do úschovy zatím více jak pět tisíc zbraní. Mezi odevzdanými zbraněmi je např. i 49 samopalů.
Pelhřimovské oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál přijalo do úschovy k 15. červenci již 55 zbraní:
– v kategorii A – 2 zbraně, jednalo se např. o samopal,
– v kategorii B – 24 zbraní, jedná se o pistole, revolvery,
– v kategorii C – 29 zbraní, zde to jsou většinou lovecké zbraně.
Nelegálně drženou zbraň mohou tedy občané odevzdat ještě do 31. července 2009 na jakékoli obvodní oddělení Policie České republiky nebo oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál (OSZBM) v rámci Územního odboru vnější služby v Pelhřimově.
Úřední dny pro veřejnost na OSZBM v Pelhřimově
Pondělí a středa – 08:00 – 17:00 hodin
(Zdroj: www.policie.cz )