MěKIS v Humpolci a Město Humpolec a vás zve na festival amatérských divadelních představení
HONZLŮV HUMPOLEC 2017 – 14. ročník.
I v letošním roce jsme pro vás připravili velice zajímavou nabídku. Po letech se k nám opět vrátí i studenti pražské konzervatoře, kteří tu před lety předvedli úchvatné nastudování Balady pro banditu.
Představení si můžete připomenout ve fotografiích zde..
V letošním roce vás čekají následující tituly:
23.2. Jana Pacnerová – ROCKER A DVĚ STARÉ DÁMY
DS BEZCHIBI Brtnice
2.3. O.Daněk a J.F. Fischer – KRVAVÁ HENRIETTA ANEB JEDNO JARO V PAŘÍŽI
Divadlo Na Rejdišti Praha
23.3. Arnošt Goldflam – DÁMSKÁ ŠATNA
DS JIŘÍ Poděbrady
6.4. J.B. Thomas – CHARLEYOVA TETA
DSJH Humpolec
- Začátky představení jsou v 19:30
- Vstupné na jednotlivá představení – 80,-
- Rezervace a předprodej vstupenek v infocentru Humpolec, Havlíčkovo nám. 91, tel: 565 532 479, mekis@infohumpolec.cz
- Rezervace jednotlivých vstupenek je možná také on-line
- Rezervace abonentek je možná pouze telefonicky nebo osobně v infocentru.
- Zahájení předprodeje (jednotlivé vstupenky i abonentky) od 19. ledna 2018 v infocentru
- Prodáváme abonentky za 240 Kč. Zakoupením této abonentky získáte zvýhodněné vstupenky na všechna čtyři představení v rámci festivalu HH.
Stáří ani nemoc nejsou na překážku tomu, aby člověka bavil život…
V luxusním domově důchodců stárnou svě dámy a do jejich hašteření vpadne mladý zhulenec, který jim má za úkol především šúrovat podlahy, ale později se pouto mezi postavami zesílí a ukáže se, že i když tetky ne zcela sdílejí hochův hudební vkus a slovo "roštěnka" užívají výhradně v souvislosti s pokrmem, můžou je spojit jiné věci.
Hře dominuje slovní humor, drobná nedorozumění generací používajícími jíné výrazy, hašteření dvou penzistek a narážky na současný showbyznys.
V první části hry se více klábosí, druhá ovšem skýtá dramatické momenty plné napětí.
KRVAVÁ HENRIETTA ANEB JEDNO JARO V PAŘÍŽI
Příběh z dob, kdy Evropa tančila valčík.
Podkladem pro divadelní hru se stala skutečná událost z jara roku 1914. Manželka ministra financí Francouzské republiky Henriette Cailloux zastřelila v redakci vlivného deníku Figaro jeho editora Gastona Calmetta. Údajně na obranu svého manžela, o němž Figaro otiskl nepravdivé informace. Byla obviněna z vraždy, ale za čtvrt roku osvobozena. Příběh lásky a vraždy posloužil Oldřichu Daňkovi k napsání duchaplného textu o jednom báječném jaru v Paříži, plném volnosti a svobody, ale i mocenských ambicí.
Jestlipak, milí diváci, víte, která místnost v divadle je ta opravdu nejdůležitější? Kde se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí? Možná jste si mysleli, že je to ředitelna, kancelář tajemnice, nebo uměleckého šéfa, či snad dramaturgie. Ti poučenější z vás hádají klub. Nikoliv.
Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je dámská šatna. A právě sem nás zavede stejnojmenná hra Arnošta Goldflama. Setkáme se zde se čtyřmi herečkami různého věku a takříkajíc oborů. Čtyři kolegyně, kamarádky a soupeřky. Prožijete spolu s nimi dlouhé čekání na roli, vzrušující přípravu premiéry, každodenní rutinu repríz, ale hlavně jejich obyčejné a přece dojímavé osudy.
Arnošt Goldflam, který je i režisérem inscenace, čerpá nejen ze své mnohaleté zkušenosti z působení v moravských, slezských a českých divadlech, ale především ze zevrubné znalosti poměrů v Klicperově divadle, jehož dámská šatna patří k legendám v daném oboru. Zkrátka a dobře: Kdo nenavštíví Dámskou šatnu v hradeckém divadle, neví o divadle nic…
Skrze setkání a rozhovory v divadelní šatně dává hra nahlédnout do osudů čtyř hereček. Do života první z nich, Marie, právě vstupuje nový muž. Marie prožívá počáteční okouzlení i následné rozčarování ve chvíli, kdy zjišťuje, že je s ním těhotná a on dítě odmítá. Její kolegyni Trudu s malou dcerou zase již po několikáté opouští manžel. Mladičká Klára přirozeně touží po roli, divadelním růstu i úspěchu. Nejstarší Líza řeší v obecnější rovině problém smysluplnosti hereckého poslání. Ve čtyřech generačních rovinách tak lze paralelně sledovat často provázané osobní i profesní problémy, se kterými se představitelky potýkají.
Viktoriánská situační a převleková komedie
Jsme v Anglii devatenáctého století. Panují poněkud přísná a upjatá mravnostní pravidla. Ale láska kvete v každé době… Dva oxfordští studenti, Charles a Jack, zamilovaní až po uši, chtějí pozvat své dívky do kolejního bytu na důležitou schůzku a oběd spojený s žádostí o ruku. Aby se záležitost mohla uskutečnit, je při tom žádoucí přítomnost vážené osoby. Tou se má stát milionářská Charleyova teta, která má zrovna přijet z Brazílie. Čas kvapí a teta stále nikde. Je nutné, aby dívkám tetu někdo sehrál. V časové nouzi se této role ujme spolužák Babberley. Co způsobí jeho
přestrojení a eskapády v ženském převleku? Je toho dost a horké chvíle jsou nasnadě. Zvláště když se navíc ještě dostaví pravá tetička… Čeká vás originální anglický humor sušší než martini. Hra divadelníky milovaná a přezdívaná jako „Charleyovka“ je mezi komediemi pojmem. Už baví o mnoho více než sto let, přesto rozesmává stále svěžím neodolatelným vtipem