Bojí se humpolečtí občané oprávněně?

14

Strach o děti při jejich cestě ze školy. Vyhýbání se parkům. Obavy projít městem v nočních hodinách. Tak vidí obyvatelé Humpolce situaci ve svém městě. Neustále mluví o častých výtržnostech nejen ze strany národnostních menšin, které do města přijíždějí za prací. Podle policie je však situace zbytečně vyhrocená a mezi lidmi se šíří případy, které se nezakládají na pravdě nebo jsou informačním tokem velmi zkreslené.

Podle policie byly od začátku roku zaznamenány dva násilné trestné činy. Jeden z nich byl objasněn, druhý týkající se loupežného přepadení novinového stánku, se šetří. Občané města ale vypovídají něco jiného. Poukazují na nepravosti především Romů a Ukrajinců, kteří přišli do Humpolce za prací do poboček zahraničních firem. Zmiňují hlavně krádeže v supermarketech anebo před nimi. O přepadení mluví i prodavačka z jednoho obchodu s potravinami: „Už dvakrát mě v práci přepadli. Naposledy před pár týdny. Přišlo deset mužů ukrajinské národnosti. Nebyli ozbrojení, ale hrubě mi nadávali a chtěli po mně peníze z pokladny. Když jsem jim je odmítla dát a zavolala jsem policii, tak si aspoň nabrali zboží a utekli.“ Další žena hovoří o pokusu znásilnění její dcery, které se naštěstí podařilo ubránit a utéci.


 


Zatímco většina Humpoleckých považuje situaci za celkem závažnou, radnice ani policie to tak dramaticky nevidí. Podle starosty Humpolce Jiřího Kučery se jedná o uměle vytvořenou situaci a kriminalita ve městě se za uplynulé čtyři roky závratně nezvýšila. Žádné výtržnosti nezaznamenal ani městský kamerový systém. Policie se řešení situace vzniklé velkým přílivem levné pracovní síly nijak nebrání. „Rozhodně vnímáme potencionální riziko možného páchání trestného činu. Proto se snažíme zvýšit počet hlídek v ulicích a připravujeme řadu bezpečnostních akcí,“ uvedl velitel pelhřimovské uniformované policie Martin Souček s tím, že nejdůležitější je, aby obyvatelé všechno hlásili.


 


„Důležité je upozornit policii i na možné riziko,“ apeluje na obyvatele Souček.


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

myska

14 thoughts on “Bojí se humpolečtí občané oprávněně?

  1. Přeloženo z úředního jazyka do běžné češtiny:
    … možná že ve městě je větší bordel a možná si to lidé jen vymýšlejí. Pro nás jsou hlavním ukazatelem statistiky a hlášené přestupky a trestné činy. Čísla se nezvyšují, takže je vše v pořádku …..

  2. Humpolec bylo klidné město a přes vše co říkají zástupci policie a města již tomu tak není a zřejmě už ani nebude.
    Naši spoluobčané tmavší pleti nejsou schopni se zařadit do společnosti v žádném městě a nevím proč by měl být Humpolec vyjímkou.

  3. Já si tedy nedokážu vysvětlit tu poslední větu, kterou jsem schválně zvýraznila. Vy tomu někdo rozumíte? To mám jako zavolat na 158 a říct: „Helejte, u nás v ulici postává pět Romů a já se bojím, že vymejšlej ňákou kulišárnu…“ ? A Policie zalarmuje humpoleckou služebnu, oni vyjedou, zjistí, že „klucí“ akorát tlachali o tom, jak jim ve Valeu dobře platěj – a vůbec nikdo po mně nebude chtít zaplatit zbytečný výjezd?

    1. No ja to beru jako apel na to, aby lide misto blbeho zvaneni hlasili ty zlociny, ktere jsou v Humpolci posledni dobou prece na dennim poradku… 🙂
      Dale by je to mohlo vest podobne jako tebe k zamysleni, jestli to, ze nekde nekdo postava je skutecne priznakem hruzne kriminality. 🙂

      1. No, sice to na rozdíl od blbého žvanění vypadá chytře, ale moc jsi mi nevysvětlil, co si mám představit pod pojmem „možné riziko“. A to by mě právě hrozně zajímalo…

        1. To jsem byl neprihlaseny ja, a blbymi kecy jsem myslel to neustale prezvykovani fam. Ale k veci. Nemyslim si, ze komunikace s policii musi probihat jen prostrednictvim linky 158 nebo 112. Ty jsou pro tisnove volani, pokud vim.
          Vtip je v tom, ze kdyz v tobe skupina „Romu“ vyvolava tisen postavanim, neni skutecne co hlasit. Pokud napr. kempuje v parku a posiluje se alkoholem, je to zajimavejsi, ale volat se snad da i na sluzebnu… Ja nevim, proc rozjimat nad jednou vetou, kdyz to sdeleni je celkem jasny: „Pocet fam: spousta, pocet hlaseni: 0“

  4. Osobně si myslím, že to lidé nehlásí. Před pár lety jsem šel oznámit trestný čin na místní policii a mám vzpomínku na celý život. Skoro jsem si připadal, že tam otravuju, ale přece jen rozbité okénko a ukradené rádio něco stojí. Pokud někdo někomu sebere pár stovek po výběru z bankomatu, nebo v parku vyndá 200 Kč aby nedostal na ciferník, tak to asi hlásit nepůjde.

  5. Tak schválně. Kdo uvidí o sobotě nebo neděli uniformovaného policistu
    jinak než spícího u silnice v autě (stará silnice na Jihlavu denně okolo 15:00 100% úspěch) , ať udělá čárku.

    1. Tak schvalne: Kdo se stal obeti kriminalniho besneni, ktere vypuka pravidelne po setmeni v Humpolci, at se s nami konecne podeli. (to, co vypravel kamarad, ci znamy kamarada, se nepocita)

      1. Wendigo, nesmíš mě brát tak doslova – to byla nadsázka a taková rádoby úvaha. Jinak se na tvoji výzvu hlásím – nejedná se sice o žádné běsnění, ale o drobné krádeže, většinou věcí, které se nechají zpeněžit ve sběrnách. Počet případů – co já vím? Pět, sedm,… už to nepočítáme. Počet hlášení: 0. Proč taky? Spousta zbytečně stráveného času, výsledek žádný. Navíc jít hlásit, že ti někdo ukradl prodlužovací kabely apod.?

        1. Já jsem na služebně byl, všechno jsem jim vylíčil a polda mi povídá: ,,A co si myslíte že my s tim uděláme?“ Tak sem mu řekl ať to kouká sepsat a od tédoby nosim bouchačku a ohledně svojí osoby si pořádek dělám sám, leč ty poldy musím platit z daní.

  6. Nehorázně sprosté,co si myslí jak policie tak zástupci města!zavírají oči a dělají mrtvého brouka,Boží mlýny melou ale….až se to dotkne jejich rodiny,jejich nejbližších (manželky,vnoučata a děti) …a ono na ně třeba dojde a to se budou divit a teprve pak se budou dít věci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hledá se uprchlý vězeň

Pá Dub 25 , 2008
Počátkem března uprchl z věznice třiadvacetiletý vězeň, který má trvalé bydliště v Pelhřimově. Policisté se domnívají, že by se v regionu Vysočiny mohl pohybovat a žádají o pomoc.

You May Like

Témata