Ministerstvo pro místní rozvoj ČR v rámci dotačního titulu Národní program podpory cestovního ruchu v regionech schválilo projektový záměr na zavedení turistické karty na Vysočině předložený příspěvkovou organizací Vysočina Tourism. „Naším cílem je, aby karta, která bude poskytovat slevy u ubytovatelů a provozovatelů turisticky zajímavých míst v regionu, motivovala k opakované návštěvě Vysočiny,“ informoval ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že první karty by světlo světa měly spatřit v průběhu příštího roku.
V první fázi se má zapojit minimálně padesát subjektů, při jejichž návštěvě získá majitel turistické karty předem stanovenou slevu. „Karta zajistí zvýhodnění u vstupu do památek a muzeí, slevy na vstupném například do aquaparků, zábavních center nebo jiných sportovních a relaxačním zařízení, a v neposlední řadě slevy na ubytování nebo stravu," vysvětluje Tomáš Čihák, který počítá s tím, že větší počet zainteresovaných subjektů se připojí v následujících letech.
Součástí schváleného projektu za více než 1,6 milionu korun, z nichž polovinu uznatelných nákladů zaplatí právě ministerstvo, jsou také další marketingové aktivity spojené s letošním tématem Baroko na Vysočině a v příštím roce s výročím sto let od založení ČSR na Vysočině. „Vytvoříme speciální webové prezentace, které budou propagovat turisticky zajímavá místa nebo třeba jednorázové akce. Projekt také zahrnuje propagační publikaci Výročí 100 let od založení ČSR na Vysočině a část finančních prostředků půjde na rozvoj komunikace na sociálních sítích, do PR článků, online bannerů nebo tištěných reklam, které podpoří povědomí o Vysočině," doplnil Václav Prchal, který má ve Vysočina Tourism administraci projektových aktivit na starosti.
Projekt pod názvem Naplňování národních marketingových témat a zavedení turistické karty na Vysočině schválilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR spolu s dalšími 17 projekty v rámci programu Národní program podpory cestovního ruchu v regionech a jeho podprogramu Marketingové aktivity v cestovním ruchu. V konkrétním podprogramu přitom ministerští úředníci hodnotili 25 žádostí ve výši bezmála třicet milionů korun.
O první podprogram s názvem Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu projevili žadatelé vyšší zájem, podali přes sto žádostí, a uspěli i další z Vysočiny. Telč získala podporu na projekt Objev telčský poklad zahrnující vybudování odpočinkového místa a realizaci informačních tabulí, Třebíč využije státní prostředky na Rozvoj veřejné infrastruktury ČR, Humpolec plánuje zřídit Digitální informační box a Kraj Vysočina bude pokračovat v monitorování cyklistů a pěších v rámci sítě páteřních cyklotras a cyklostezek.
Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail: monika.brothankova@vysocinatourism.cz
Přílohy
files/Ilustracni foto