Nová parkovací stání, novou silnici i chodník přímo před bytovkou. To všechno mají přinést plánované úpravy u bytového domu Lužická v Humpolci. Proměna tohoto místa je ve městě velkým tématem, o kterém se diskutuje už několik let. Kdo chce vědět, co všechno se řeší, může přijít v úterý jednadvacátého ledna do Mikáda, kde se dozví víc. O den později bude v Humpolci setkání i kvůli revitalizaci Stodůlek.
V prostoru mezi bytovým domem a Lužickou ulici má vzniknout nová silnice a chodník má být přímo před bytovkou. „Podél nové silnice i podél Lužické ulice by přibyla nová parkovací stání. Celkem by se jejich počet navýšil o více než třicet míst,“ řekl místostarosta Humpolce Václava Křivánek s tím, že v místě je počet parkovacích míst velkým problémem.
Novinkou by byly také desítky nových stromů, druhé venkovní schodiště, kontejnery na tříděný odpad na více místech a nové záhony. Ve velmi špatném stavu jsou také vstupy k jednotlivým vchodům, i s těmi se kvůli bezpečnosti chodců musí něco udělat.
Projekt revitalizace se řeší od roku 2019, kdy byl návrh na odstranění protihlukové stěny podél Čejovské ulice nebo na zprůjezdnění silnice a parkovací stání kolem celého objektu. Místní lidé s tím v roce 2022 nesouhlasili a následně vznikla petice se 113 podpisy. „Lidem vadilo nadměrné zvýšení hlukové zátěže, prostorové bariéry či nerespektování klidové zóny za domem. Na základě toho se rozhodlo, že se nyní bude řešit jen část před objektem,“ uvedl Křivánek.
Úterní schůzka začíná v sedmnáct hodin. Město přestaví aktuální návrh a lidé budou mít možnost vznášet vlastní připomínky a podněty přímo nad výkresy. „Vše s vámi projdeme, odborně poradíme, následně sepíšeme a předáme jako připomínky k zapracování do vyššího stupně projektové dokumentace,“ dodal Křivánek.
Město řeší i podobu Stodůlek, tedy bytových domů v ulicích Lipová – Hybešova – Rumunská. Místní se s plánovanou proměnou Stodůlek seznámí ve středu dvaadvacátého ledna. Sejdou se opět v Mikádu, tentokrát setkání začíná v šestnáct hodin.
Kdo se nemůže dostavit osobně, může schůzky sledovat zde.
Je dobře, že se město stará o zlepšování života lidí. Za to ho velmi chválím. Měl bych ale jeden námět na zlepšení. Ulice Fügnerova za ulicí Okružní směrem k ulici V Cípku. Chybí chodník. Všichni tedy musí chodit po komunikaci společně s jedoucími auty. A dále příjezd k rodinným domům v ulici V Cípku ,která je souběžná s ulicí V Cípku a je součástí zahrádkářské kolonie.
Dobrý podnět. Napište ho do sekce Starosta odpovídá na web města. Pan Machek tam pěkně pravidelně reaguje:
https://www.mesto-humpolec.cz/diskuze/index.asp?k=3393&r=1632. Nikdo z jiných předchozích starostů nebyl veřejnosti taková hlava otevřená. Je vidět, že jemu, Pirátům a Hugu na občanech záleží, protože toto zavedli loni, jak došlo k přepřažení koňů, jak tady někdo psal.
Pan Machek tam reaguje jen na některé vybrané otázky…
…není nutno psát starostovi, jistě stačí i všímavý místostarosta, který zde bydlí a denně se vyhýbá všem chodcům, kočárkům, dětem…., kteří musí používat místo chodníku silnici…..
Jen bych chtěla ještě doplnit.Chodník chybí také v ulici Spojovací.Z jedné strany řada zaparkovaných
aut,takže kolikrát ani není kam uskočit a když jedu s kočárkem ,tak mám opravdu strach tudy chodit.
Navíc je zde docela velký provoz.Moc by byl potřeba chodník alespoň z jedné strany.
Budoucnost Humpolce je ve vybudování parkovacího domu. Potřeba by byl jako súl v lokalitě poblíž polikliniky, klidně i u sídliště vybraného. Ano už slyším nářky jak to bude drahé, bude, ale jiná možnost není. Parkování u paneláků u huby už v dnešní době možné ve velkém není.
Sídliště byla dimenzována na jiný počet automobilů.
Kolem polikliniky bohužel nemá město pozemky, což je velká škoda.
Areál bývalého „důchoďáku“ v Máchově ulici sice také není města, ale Kraje Vysočina. Místa je v zahradě více než dost, nešlo by zřídit parkovací dům tam?? Do centra kousek a k obchvatu též?!?
Neslo. Kraj ma s arealem jiny plany.
A jaký plán má kraj s areálem byste věděl také?
Předem díky.
https://ezak.kr-vysocina.cz/contract_display_11791.html
Máte tam i zadávací studii se souhlasem tehdejší komise města !)
frrrr
Tak hlavně , aby se taky něco z těch studií zrealizovalo.
Tak urcite bude. Doby, kdy se tady stavely nejdriv strechy a pak teprv zaklad jsou snad uz v tahu. Hosi proste zacali nanovo, tak jak se tom ma delat. To chvili trva, mno. Porad jim strasne fandim, at vydrzi jeste par desitek let u kormidla. Rozjeli to slusne, co vidim a ctu
Co rozjeli slušně?
Studie
Mi se libi ta tvoje retorika. Studie, studie a studie. Jediny nesmysly co omilas . Pritom je videt velka rada konkretnich vysledku. Na uradu pracuje muj deda, tak to mam stvrzeny i od nej. To ani nepisu o bezva atmosfere, ktera na uradu po letech nadrazenosti konecne je. Proste ti mladosi delaj veci jinak a o hodne lip. To ti nejde pres prsty? Tak se od nich inspiruj !!
Atmosféra na úřadě je skvělý výsledek, nic víc daňový poplatník vlastně ani nečekal.
Prosimvas, buďte s těmi výsledky někdy konkrétní. Já ve valné většině vidím pouze velmi obecné příspěvky jak je to teď najednou lepší a bude ještě víc.
Na 4,25 se přece dvě auta vejdou, málo který auto má 1,90 včetně zrcátek
Jo? A vylezeš kudy?
Kam by kdo lezl, probíralo se tam jestli lze objet auto vykládající nějaký náklad a na to ta šířka stačí
Zjistí si fakta synku a nemel tady voloviny.
V klidu, taťko:-)
Stani v parkovacim dome by ale jiste, vzhledem k nakladum na vystavbu,
nebyla levna zalezitost. Takze socky by to zase pohazovaly kde bud.
Zalezi. V Brandyse dali zadarmo. https://www.brandysko.cz/parkovani%2Dv%2Dp%2Dr%2Dzdarma%2Ddo%2Dkonce%2Droku%2D2024/d-62543
A na pořád že? 🙂
Dovedu si představit, že se za veřejné peníze postaví parkoviště / parkovací dům někde např. u dopravního uzlu, ale stavět v podstatě soukromé parkoviště pro lidi z paneláků za veřejné peníze, k tomu fakt nevidím důvod.
Tak jaké řešení byste navrhoval? Myslím si, že by každý klidně něco za parkování v parkovacím domě platil, když by byla jistota místa. Je jisté, že je to méně pohodlné,ale než objíždět panelák, to radši půjdu půl kilometru pěšky k onomu hypotetickému parkovacímu domu
Ale klidně ten parkovací dům, ale ať si ho zaplatí ti kdo ho potřebují k soukromému parkování, tak jako to dělají ostatní u svých RD.
Koupit si byt, o nic se nestarat a pořád chodit s nataženou rukou, Město postarej se… je ale jednoduší.
Jako když bývalá korpulentní místostarostka za čssd parkuje na chodníku před základkou…..takový socky jste měl na mysli??
A kde jste ji viděl? Ta dávno v Humpolci nebydlí..