Na pozici úředník / úřednice pro zajišťování výkonu správních činností při územním rozhodování a rozhodování na úseku stavebního řádu a vyvlastnění, v rámci Stavebního úřadu MěÚ Humpolec, s místem výkonu práce Horní náměstí 300, Humpolec.
Odkazy
- Výběrové řízení na zaměstnance – Stavební úřad 25.5.2023 [PDF, 652 kB]
Vyvlastnění?
Ano. Institut vyvlastneni je soucasti zakona uz mnoho let. Je vsak mozny pouze ve verejnem zajmu u staveb, ktere jsou tak vedeny v uzemne planovaci dokumentaci. Je to ta nejkrajnejsi moznost reseni, kdy vse selze a ma pomerne striktni pravidla.
Frrrr
Pane frrr, vy víte všechno a co nevíte to aspoň víte kde hledat.
A tak bych se vás chtěl zeptat, zda nevíte jak(jestli vůbec) je dělen rozpočet města Humpolec ve prospěch osadních výborů přilehlých městských částí?
To se zkuste zeptat jednotlivých předsedů nebo předsedkyň jednotlivých OV, jistě Vám rádi odpoví.. Problémém místních částí není to, že by tam částky na jednotlivé akce nešly,ale zdlouhavá realizace, nejsou schopní úředníci na administrování projektů nebo jich je nedostatek, o tom to je.
Z toho plyne, že OV vlastní rozpočet nemají..
Mnohem zajímavější aspoň pro mě je to, kolik stojí rok provozu jedné z přilehlých městských částí.
To máte různé – podle toho, co je zrovna potřeba, co „hoří“. Také podle toho, kdo má ostřejší lokty, podle toho, kdo se s kým z vedení města lépe zná, kdo je zdatný r. alpinista, a pod. Třeba do Hněvkovic půjde pravděpodobně letos dost peněz – na odkup bývalé prodejny. Má tam vzniknou jakýsi dětský kolektiv. Jestli ho ovšem povedou stejné máčky jako hospodu u dubu, tak nám tu vznikne spíše školička zdatných akoholíků.
Tzn, osadní výbor nemá rozpočet a pokud je na obzoru nějaká akce/
realizace tak se v předstihu žádá a čeká se, zda město uvolní finance? Chápu to dobře?
Dovolte mi reagovat, když tu zmiňujete Hněvkovice. Ano, město uvažuje o odkoupení budovy bývalého obchodu od vlastníka, tedy COOP Kamenice nad Lipou. Objekt byl postaven mezi lety 1987-1989 a otevřen dne 28.10. 1989. Uzavřen definitivně cca. roku 2021 po té co vietnamský nájemce přestal mít zájem dále pokračovat. Na pokračování obchodu nemá zájem ani asijská komunita, ani samotné družstvo v Kamenici.
Blízký Kaufland a celková blízkost Humpolce odrazuje od provozování obchodu, což obyvatele mrzí, ale většina chápe současné tržní podmínky nastavené konkurencí marketů.
Objekt je zachovalý, má i velké půdní prostory. V současné době je v běhu úvaha o rekonstrukci na objekt pro dětskou skupinu. Co je pojem dětská skupina si jistě nastudujete sám. Není to výmysl osadního výboru, je to známý pojem. Myslíme si, že je to krok dobrý a pomůže oživit tuto místní část a třeba i občané centrálního Humpolce tuto možnost využijí. Bližší informace byly jasně předneseny místostarostou Ing. Machkem na dubnovém zasedání zastupitelstva města a to včetně kladů i záporů tohoto možného projektu.
Z dalších významnějších akcí by měla být letos provedená výstavba chodníku právě od budovy bývalého obchodu směrem na konec Hněvkovic. Tato akce je plánována ještě od doby bývalého vedení města. Nyní by měla být realizována.
Samozřejmě si uvědomujeme, že pokud letos bude více peněz investováno u nás, příští rok třeba zase v jiné místní části a tak to má být. Hněvkovice v současnosti mají asi 390 obyvatel.
Co se týká místní hospody U Dubu, ta je provozována řádně vybraným nájemcem ještě v loňském roce. Hospoda se nachází v prostorách tzv. víceúčelové budovy, objektu, kde sídlí i OV a SDH. Samozřejmě, pokud se Vám nelíbí její provoz, máte možnost navštívit i hospodu druhou, ta se nachází v bývalé škole a působí pod obchodním jménem Hněvkovická hospoda.
Pokud Vás cokoliv zajímá právě o Hněvkovicích, rád Vám odpovím na e-mailu ovhnevkovice@seznam.cz, případně telefonicky nebo osobně. A rádi to udělají i jiní členové OV. Seznam členů OV je k dispozici na městském webu v sekci osadních výborů. S přáním pevného zdraví. Zbyněk Loskot, OV Hněvkovice.
Vlastní rozpočet ani mít nemohou, členové výborů a komisí nemají žádné oprávnění nakládat s rozpočtem Města. To je vyhrazeno zastupitelstvu.
Děkuji za poklonu, ale vše opravdu nevím a v tomto případě jsem i líný danou věc hledat 🙂 (nezajímá mne) Budete se bohužel muset obrátit jinam.
frrrr
A kde byste hledal třeba cenu provozu městské části za rok.
Je někde možné nahlédnout kolik stál čistě provoz konkrétně Hněvkovic za minulý rok?
Co máte na mysli tím provozem? Dle mě je to stejné jako ptát se kolik stál provoz městské části Rybníček. Zkrátka po celém městě vč. místních částí jakožto součástí Města Humpolec svítí VO, jezdí popeláři resp. probíhá svoz odpadu, probíhá letní a zimní údržba komunikací, teče voda apod.. Rozdíl je samozřejmě v počtu obyvatel dané části, ale to je snad jasné. Nevím jakou informaci konkrétně hledáte, ale takhle položená otázka mi přijde nešťastná.
Pan Loskot by vám jistě dokázal odpovědět.
Ta úvodní fotka tohoto článku je opavdu komická s přihlédnutím k tomu, že na úřad se dlouhodobě nikdo nehrne. Zřejmě nikdo nechce trávit čas v práci s nohama na stole a kafíčkem 🙂 🙂 🙂
Pane Loskot, třeba to přečtete, třeba ne, pokud ano, tak kolik stojí provoz Hněvkovic za rok, co se veřejného osvětlení, svozu odpadu a letni/ zimní údržby silnic a vody týče…
Myšleno kolik obec za rok chtě nechtě zaplatí za provoz obce.
Btw je tento přehled i za roky minulé někde volně k nahlédnutí?
Dobrý den. Reaguji na Váš dotaz ohledně nákladů místní části Hněvkovice, případně jiné. Bohužel data o nákladech chtěly vědět i minulé osadní výbory ještě za jiných i dávných vedení města a nikdy se nedověděly konkrétní čísla. Prý to nejde zjistit zcela přesně . Je to o tom prý, že každá místní část využívá humpolecké školy, humpolecké instituce a pod. Co se týká svozu odpadů, ty jsou samozřejmě hrazeny občany jak Humpolce tak Hněvkovic či Krasoňova, tam lze dopočítat, kolik která místní část zaplatí. Zimní údržba je prováděna nasmlouvaným partnerem, tedy komunikace, které neprohrnuje krajská správa silnic, chodníky třeba udržují členové SDH, záleží samozřejmě i na počtu dní, kdy sněží.
K nákladům na osvětlení jsme se také nikdy nedostali, max.k nákladům za provedení výstavby rozšíření počtu lamp, to v případě doplnění nového osvětlení. Vodovodní síť byla v Hněvkovicích postavena ještě za samostatné obce a nyní je maximálně udržována a jsou i místa,kde by měla být rozšířena. O tom se zatím vedou jednání a náklady by šly do milionů.
Moc jsem Vás asi neinformoval,ale taková je zatím situace výše popsaných položek.
Teď by asi měla přijít otázka:
,, Kolik stát vyplací na občana s trvalým pobytem, jestli není efektivnější být ,,samostatnou,, obcí.
K samostatné obci nastala nejlepší doba v 90.letech. Bohužel, v té době nebyli u nás lidé, kteří by do toho šli, s výjimkou Horních Rápotic, které se dokázaly odtrhnout. Obávám se, že dnes je úředně stanoven limit počtu obyvatel, které má obec mít a už není lehké to „odtrhnutí se“. Nejsem odborníkem na tuto problematiku,ale prý je to asi 500 obyvatel, a to Hněvkovice nesplňují. Místní částí Humpolce jsme od července 1985.
A najít vhodné adepty na vedení a administraci obce je problém i v Humpolci, natož v té které místní části. Je to vidět i na složitém shánění zájemců o činnost osadního výboru. O tom mohou vyprávět i jiné OV v místních částech. Kritiků je však plno.
Zbyněk Loskot
Dobrý den Zbyňku, úplně největší problém vidím právě v tom, co píšete ve 2. odstavci. Není, kdo by to chtěl dělat. A sehnat někoho schopného, kdo by to chtěl dělat a obětovat například kariéru, to už je vůbec zázrak. Tím ale neříkám, že spadat např. pod Humpolec je výhra….