Petr

33 thoughts on “Programy a usnesení Rady města Humpolec

  1. On tady nějaký krizový štáb existuje, že o něm nikdo z občanů nikdy nic neslyšel v této situaci. Ostatně o starostovi také ne, je ještě vůbec ?

          1. to byl nejmladší disident. už na základní škole disidentoval formou mizerných známek a tím rozložil komunismus zevnitř

  2. Jak Město řeší chalupáře,kteří mají bydliště v Praze a na chalupě tráví často ve třech a více lidech takřka celý rok a popelnici nemají? Mají úředníci přehled o počtu těchto objektů, zejména v místních částech? Nebo je to řešeno tím, že platí za odpad doma, nemusí už tady? Nebo platí nějaký nižší poplatek? Obávám se žádný..
    Po loňském nesmyslně vysokém zdražení by se i tato otázka měla více sledovat.Místní nemají nárok na žádnou slevu, např. člověk nad 80let nebo dítě do jistého věku a tady bych řekla, že peníze mizí..

    1. Každá nemovitost má číslo popisné, nebo evidenční a spadá do nějakého katastru obce a zde platí odpady.

      1. No, obávám se, že to tak není.Posílá úřad chalupářům složenky také domů? To je kardinální otázka.

    2. Objekt je buďto celoročně obýván, nebo veden jako rekreační. Dle toho bývá vyměřován poplatek za odpad.

      1. Jak konkrétně? I v rekreačním objektu je možno žíti celý rok.Tudíž by měli tito chalupáři hradit celou částku

        1. Zalezi zrejme, jak je objekt zkolaudovan, ne? Jestli pro rodinne bydleni, nebo pro rodinnou rekreaci. Ale odbornik na toto tema nejsem, jde jen o mou uvahu..

          1. Vesnické chalupy v místních částech jsou normálně obyvatelné celý rok. To nijak kolaudace neovlivní.Koupili to či zdědili a status bydlení se nemění

  3. To co se poslední dobou nabízí k vidění u kontejnerů na sídlišti Na Rybníčku,by možná taky stálo za zamyšlení.Ten binec tam není proto,že jsou lidé povětšinou doma,je více odpadu atd. ………..,jak to někdo taky omlouvá.Tam je od dveří až po oblečení vše.Druhý problém je,že počínaje pondělím ráno začnou najíždět podnikatelé a nekompromisně se zbavují svého odpadu ze své firmy.Takže už v úterý kontejnery přetékají.Jednou to jsou černé jindy modré a ani žluté nejsou vyjímkou.Malé popelnice červené na kov,jsou po vysypání už za pár hodin plné.

    1. Plně s vámi souhlasím. Jen dávejte pozor, abyste nepobouřila místní živnostníky a podnikatele. To odhazování firemního odpadu je ale realita i jinde…

        1. Zřejmě většina občanů nezná systém sběru odpadu v Humpolci. Menší firmy a živnostníci nemusejí mít vlastní odpadové nádoby na papír, plasty, sklo a podobně, ale potom si musí udělat smlouvu s městem, zaplatit poplatek a poté mohou odkládat tento odpad do veřejných kontejnerů dle druhu odpadu. Toto celé je legální a placený systém odběru odpadu. Bohužel neznalí občané si myslí, že neoprávněně odkládají odpad do kontejnerů před jejich domy. Na druhou stranu zde ale máme ještě stále dost živnostníků, kteří nic neplatí a dělají to tzv. načerno…….ale platíme si úředníka, který by to měl kontrolovat, jenže to po něm asi vedení města moc nevyžaduje….

          1. Děkujeme za vysvětlení. Je dobré si to objasnit. Nyní zbývá už jen zjistit, jak jsou vybírány a zda vůbec, poplatky za objekty v místních částech, kde jsou obyvatelé Prahy takřka po celý rok a popelnici u jejich chalupy není vidno.

          2. Pokud ,živnostníci a malé firmy nemusí mít barevné popelnice na tříděný odpad,ať tento odpad vozí do sběrného dvora. Vedle mého RD je autodílna a věčně je plný kontejner plastů z nabouraných aut !!
            A další RD je pronajímán rumunům a jsem zvědav koli se platí za popelnici ,když tu není nikdo trvale hlášen.A jděte se podívat na ten bordel.

  4. Zadne popelnice nepotrebuji. Staci velky cerny plastovy pytel, ktery
    se po naplneni nekde hodi do kontejneru.

    1. Takže zadarmo vegetují a plní kontejnery. O tom to je. Místní nemají slevu ani na starou babku nad 80.let a odpad chalupářů se vlastně neřeší.

          1. Zkusím objasnit: ve většině obcí a měst je platba za odpad vázaná na objekt (č.p.) a na hlavu. Pokud není nikdo trvale hlášen, platí se 1x paušál, pokud jsou trvale hlášení obyvatelé, platíte za hlavu. někde je to ještě kombinované s nákupem či výdejem jednorázových známek na odvoz odpadu.

            Tedy Vámi napadý chalupář (pražák? 🙂 ) platí odpad za hlavu, tam kde je hlášen a za rekreační objekt jen menší paušál. Zdánlivě nespravedlivé, ale je třeba říci i „b“.

            V bytě, kde je ten chalupář trvale hlášen totiž nejspíš někdo bydlí. A ti lidé nepadají z nebe, jde většinou o lidi, kteří jsou z nějakých důvodů hlášeni jinde a ve městě (Praze např.) studují, pracují …. a produkují odpad. A za ten tam neplatí, protože jsou hlášeni …… třeba v Humpolci a platí zde, ač tu většinu času nejsou – a odpad tu neprodukují.

            Systém to není naprosto a úplně vyvážený, vypárovaný, ale vzhledem k realitě asi maximálně spravedlivý. Dokud nedostaneme pod kůži čip a popelnice a kontejnery nebudou sledovat a analyzovat množství a složení vhozeného odpadu, těžko najít lepší.

  5. Františku děkuji za vysvětlení. Je to popsáno jasně. Ale stále chybí to nejdůležitější. Tedy výše onoho paušálu u chalupářů v místních částech.

    A zda je to nějak řešeno.

      1. Podle mého porozumění 780 Kč na takovou chalupu, chatu, či rekreační zařízení. Článek 2, odstavec 1, písmeno b).

          1. i když se vy úřednici již nepovažujete za obyčejné lidi, tak my vás ano….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Radniční listy

Čt Dub 23 , 2020
Duben 2020

You May Like

Témata