Tak jsem dneska po delší době koukal na statistiky Humpoláka v roce 2004. Návštěvnost docela ujde, ale našel jsem několik velice zajímavých faktů. Více v článku.
Nejnavštěvovanějším dnem je prozatím úterý ale vedení je těsné Strašně bídně je na tom neděle, to je návštěvnost skoro nulová – asi se všichni někde flákaj venku.
Největší návštěvnost v hodinách je v poledne ve dvanáct a odpoledne v 16. a 18. hodinu. Kupodivu i přes noc kolem čtvrté ráno jsou nějaké návštěvy.
Co se týče států, v návštěvnosti, tak samozřejmě vede jasně ČR. O druhé místo bojují
Ohledně operačních systémů jasně letos vedou Windows (98.1%) a na druhem místě je překvapivě Macintosh před Linuxem.
U prohlížečů opět jasně vede Microsoftí Internet Explorer (93.1%), následován Netscapem se 4%. Ale ten poslední dobou nabýva na síle. V měsíci březnu a dubnu se jeho poměr pohybuje kolem 14%. Takže je vidět, že uživatelů Netscapu přibývá a pomalu je budeme muset přestat ignorovat a začít je brát více na zřetel. 14% už je přeci jenom dost.
Zajímavé číslo. Z 2623 unikatních návštěvníku co nás navštívilo v roce 2004 si nás plných 616 uživatelů dalo do oblíbených položek (23.4%). To je dost skvělá zpráva, nemyslíte?
A teď kdo odkud k nám přišel.
Nejvíce lidí k nám chodí z Machčovejch stránek www.humpolec.cz. Pak z vyhledávačů. Dále z UNITED-NUKE stranek (oficiální stránky redakčního systému) a potom z výměnného bannerového systému Newlinx.
Co se týče vyhledávačů, tak nejvíce lidí nám přinesl Seznam, následovaný Googlem. Tyhle dva se o nás pořád perou a jeden měsíc vede jeden a druhý druhý. Pro rok 2004 má Seznam prozatím malé vedení. Na třetím míste je Atlas a čtvrté je Centrum. Další pořadí vyhledávačů je: MSN, Quick.cz, Yahoo, Tiscali, Jyxo, All the Web a další.
Hodně jsem se pobavil nad statistikou a přehledem vyhledávaných slov, která uživatele na vyhledávačích odkázala na Humpoláka. Zatímco jasně vedou slova „humpolec“ a „humpolák“ velice mě překvapil na třetím mjístě „Johny Depp“ a na pátém „Piráti z Karibiku“. Mezi ně se vklínila jenom „mapa humpolce“. Další zajímavé výrazy, které stojí za zmínku a jsou v popředí jsou např.: „Andrea Vránová Playboy“, „amishové“, „vše o penězích“ a „hokejové representační dresy“.
Zajímavé, nemyslíte?!
Zajimave:-))
Je mozne ze statistik zjistit dostpnost Humpolaka?? Jestli ma smysl na pristi rok shanet prostredky na placeny hosting ci zda postaci ta zdarma verze.
Co se týče dostupnosti, tak nejsou rozdíly mezi placeným a neplacených hostingem příliš velké.
Přehled dostupnosti:
Neplacený hosting: posl. 30 dnů: 99.90%; posledních 24 hodin: 99.86%
Placený hosting: posl. 30 dnů: 99.97%; posledních 24 hodin: 100%
Hlavní rozdíl mezi placeným a neplacným hostingem je pak v podpoře (kterou teda stejně moc nepoužíváme), ve velikosti poskytovaného místa na serveru a v maximální velikosti přenešených dat. Teďka s tím placeným jsme v pohodě, ale nevím jestli by jsme se ještě do toho neplaceného vešli. Ale asi jo.
takze resume zni: hledame sponzora :-))
zajimave je jak se tyto udaje (predpokladam, ze jsou z webalizeru) lisi od udaju ze statistik nuka:
prohlížeče:
MSIE 65,7 %
Netscape 14,7%
Operační systémy:
windows 66,77%
linux 4,12%
mac 0,135%
Tyhle statistiky jsou teda prumery od dubna 2003 ale dlouhodobě se nemění tak by mne zajímalo kde je pravda 🙂
Tyto údaje jsou měřené AWSTATem a jsou mnohem přesnější. I když jak se to veme.
Statistiky co jsem uvedl já jsou od ledna do 16. dubna 2004 a týkají se všech stránek na doméně humpolak.cz -> tz. http://www.humpolak.cz, admin.humpolak.cz, mysql.humpolak.cz, http://ftp.humpolak.cz, stats.humpolak.cz, mail.humpolak.cz – to je vše co si dokážu dneska vybavit, možná jsou ještě nějaké další.
Statistiky Tebou uváděné jsou pouze z PHP-Nuka a obsahují všechny přístupy na http://www.humpolak.cz od zavedení redakčního systému PHP-Nuke. Ale tyto statistiky pouze měří přístupy přes redakční systém.
Takže pokud Tě zajímají jen přístupy na http://www.humpolak.cz za celou historii od zavedení redakčního systému do provozu, pak se řiď statistikami Nuka. Pokud chceč vidět podrobné statistiky za určité období a na celou doménu humpolak.cz, pak se musíč obrátit na AWSTAT na stats.humpolak.cz. A to jsou ty údaje, které jsem já použil pro svůj článek.
jasne, tak je tam AWSTAT, to je obdoba WEBALIZERu, nicmene v tomto pripade jde o statistiky serveru (a ja samozrejme vim, ze se jedna o vsechny pristupy na server), ktere maji pro informaci o navstevnosti humpolaka pochybnou hodnotu (teda v pripade, ze nelze separovat udaje tykajici se http://www.humpolak.cz). Proto jsem take v komentari uvedl udaje pochazejici z jineho zdroje, stejne tak jako v jednom mem starsim clanku [www.humpolak.cz] kde jsem se navstevnosti – mimi jine – venoval. A to ze statistik RS.
Áááá pan chytrej. Zveřejnil jsem to co je k dispozici. Mě osobně se právě statistiky z AWSTATu jeví mnohem přesnější než z Nuka. No ale každý máme svůj názor že jo. Samozřejmě se dobrovolnosti meze nekladou a můžeš udělat statistiky dokonalejší. 🙂
ještě pro upřesnění: pochybnou uživatelskou hodnotou myslím čísla jako počet shlédnutých stránek, přenesených dat, procenta zastoupení prohlížečů, OS, a podobně. Informace o vyhledávačích, vyhledávaných slovech atd se dají s jistou mírou tolerance použít.
A proč jenom s jistou mírou tolerance?
prave pro to, ze tyto statistiky zobrazuji vysledky za cely server, tzn. i za jine soubory nez ty co se tykaji primo http://www.humpolak.cz potazmo i za ty, ktere jsou beznemu navstevnikovi skryte. Napr, kdyz si tam povesis fotky z kalby a posles mejly kamosum aby se mrkli, tak se ti jejich navstevy zobrazi ve statistikach serveru, ale s projektem humpolak nemaji lautr nic spolecneho. Ale to by si snad mel vedet. Tim ty statistiky nechci shazovat ze stolu, jenom aby meli spravnou vypovidajici hodnotu tak je potreba si radne uvedomit o cem ze vlastne hovori a co ze to vlastne popisuji. A to jsou statistiky serveru, ne stránek. Coz je z marketingoveho hlediska dost podstatny rozdil. Otazka inzerenta: jaky podil na celkove navstevnosti serveru maji stranky humpolaka a to bez administrace?
🙂 No ale já tam žádné fotky z kalby nevystavuju, ani žádný jiný odpad. Jediný kdo využívá humpoláka na přenos dat a testování svých projektů jsi tady ty. 🙂 Nicméně všechny ty výrazy z vyhledávačů se vztahují právě k Humpolákovi a né k žádným skrytým souborům. 🙂
Jinak si nemyslím, že by ve velkých projektech běžících na redakčních systémech nějak oddělovali administraci od normální návštěvnosti. Ale to je jen můj názor ničím nepodložený.
nechci moc mentorovat, ale tahle Vas pre uz se blizi k prani spinaveho pradla na verejnosti. Nikomu myslim nevadi, ze si pres humpolakovo ftp semtam neco presoupnete ci odzkousite, ale proc to propirat na verejnosti a tim z toho delat problem???
ad: Oddelene sledovani administrace a „verejne“ casti je nesmysl. Jak obchodne – proc by se provozovatel okradal o pristupy a jednak logicky – i ten, kdo „administruje“ muze byt uloven bannerem :-). Naopak uvedomeli ctenari humpolaka by meli klikat na bannery jako zbesili, at jsme zajimavejsi :-))
Já si nezačal. To on. Já se jenom bráním. 🙂
To jsem zvědavá, kdo vás bude sponzorovat:-)
ale to neni prani spinavyho pradla, to je jenom diskuze o presnosti statickych mereni, jejich vyuziti atd