V rámci 1. vlny kotlíkových dotací se vyměnilo 2204 kotlů

15

V prosinci 2015 byla v Kraji Vysočina spuštěna 1. vlna kotlíkových dotací. Částka, kterou bylo možné rozdělit mezi fyzické osoby na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za nové ekologické zdroje tepla, přesahovala 230 milionů korun. Z těchto prostředků bylo úspěšně zrealizováno 1960 výměn. Největší zájem byl o kombinované kotle spalující uhlí i biomasu, které nainstalovalo 38,5 % příjemců dotace. Velký zájem byl rovněž o kotle na biomasu – 22,7 % a dále kotle na plyn – 13,7 %, tepelná čerpadla 13,2 % a kotle výhradně na uhlí – 11,8 %.

 
 
 

Začátkem roku 2017 byla v rámci 1. vlny vyhlášena další výzva k předkládání žádostí díky navýšení alokace ze strany Ministerstva životního prostředí o 23 milionů korun. V této výzvě bylo možné instalovat pouze zařízení využívající obnovitelné zdroje energie. Takto bylo úspěšně uskutečněno a proplaceno 244 výměn, přičemž polovina příjemců instalovala kotle na biomasu a polovina tepelná čerpadla.

„V současné době jsou všechna vyúčtování předložená příjemci 1. vlny kotlíkových dotací v Kraji Vysočina proplacena a celková částka, která byla do území na podporu zlepšení ovzduší zaslána, přesahuje 247 milionů korun“, shrnuje Pavel Pacal, náměstek pro regionální rozvoj a územní plánování.

 

Druhá vlna kotlíkových dotací byla spuštěna koncem roku 2017 a většina úspěšných žadatelů, kterých je v tuto chvíli přes 2000, je aktuálně ve fázi realizace výměny. O dotaci na výměnu zdroje tepla je v této výzvě stále ještě možné žádat.

 

kotlíky

kotlíky

  • Eva Láníková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina; www.kr-vysocina.cz

Petr

15 thoughts on “V rámci 1. vlny kotlíkových dotací se vyměnilo 2204 kotlů

  1. Líbivá politika a zcela nesmyslné plýtvání veřejnými penězi ! Ceny jsou dvojnásobné než by měli být, ale nikdo to neřeší, protože to všem vyhovuje.
    Celé je to špatně nastavené. Má to být příspěvek na výměnu a ne že z toho ještě zbyde jak realizační firmě, tak příjemci dotace….. je smutné jak politici zachází s našimi penězi….. z toho je na bl**í

    1. Co prosím Vás zbude příjemci dotace?? Žádné peníze mu v ruce nezůstanou. Souhlasím s tím, že ceny kotlů zejména v první vlně výměny, tedy do roku 2016 byly napáleny, ale ani koruna nezbyla tomu kdo dotaci dostal..Naopak, ještě platil část svými penězi

      1. Je vidět, že vůbec nevíte jak to chodí. Pokud se příjemce dohodl s firmou , tak potom od ní dostal zpět vratku za to, že si vybral právě tuto firmu…&.ceny byly a jsou tak přepálené, že doplatek majitele nemovitosti je jen fiktivní !

      2. „Příjemce dotace“ snad má nový kotel, co by mu tak asi mělo ještě zůstat? A že platil ještě vlastními penězi, to je hrůza. Platit za své nové vybavení vlastními prostředky. Kam ten svět spěje. Všechny dotace jsou zlo, i ty kotlíkové. Evropa na ně dřív nebo později zajde.

        1. Nevíte o čem mluvíte. Já píšu o tom, že dotace na kotel nepokryla veškeré náklady toho kdo o to žádal. V první vlně byly nutné i opravy třeba výměna okna apod. To v druhé nebylo.

          1. No, to nás všechny mrzí, že ne každej vyčuranej Čecháček dostal kotel zadarmo a ještě zbylo na autíčko a chatičku..Ale vážně – v dotacích je neskutečný nepořádek, parametry se neustále upravují, úředníci jsou nedoškolení na změny, používají se různé formuláře na různých pobočkách a když náhodou udělá úředník chybu, smůlu máte vy (vlastní zkušenost při řešení dotace pro firmu). Komu ta nepřehlednost asi vyhovuje?

          2. …když náhodou udělá úředník chybu, smůlu máte vy… Tohle neplatí jen u dotací.

          3. do háje s uniíí a dotacemi, které se zneužívají !!!

          4. do háje s uniíí a dotacemi, které se zneužívají !!!

          5. Dotace bych zakázal.Je to velký podvod a zlodějna EU.
            Těží z toho jen podvodníci a oligarchové!!!!

          6. Podvod je už jen v tom, že dotace měly být na kotlíky a ne na kotle.

          7. Jj Wabi ten musi bejt nasranej nejvic 🙂
            Doufam, ze tam kde, kotle nejsou. To by si nezaslouzil.

          8. Dotace jsou svinstvo přerozdělující pení jedněch , druhým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Chytáme i vodu, co odkapává z bojleru. Lidé šetří vodou, kde se dá

Po Srp 6 , 2018
Celá Vysočina se potýká s nedostatkem vody. Několika obcí na Humpolecku už musí vodu dovážet, jinde dostali obyvatelé upozornění, že mají výrazně šetřit. Je to i příklad Čejova u Humpolce.

You May Like

Témata