Cizinec musí opustit naše území. Zákaznice prodejny v Humpolci přišla o kabelku.
KRAJ VYSOČINA: Občan Maroka se pohyboval v České republice nelegálně
Uplynulé úterý 8. dubna v nočních hodinách prováděli policisté z oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina výkon služby na mezinárodní silnici I/38 mezi Jihlavou a Želetavou.
Hlavním zaměřením jejich činnosti byly kontroly projíždějících vozidel zaměřené na stále častější případy nelegální migrace. Policisté kolem půl desáté večer kontrolovali v obci Suchá osobní vozidlo tovární značky VW Polo stříbrné barvy s německou mezinárodní registrační značkou. Ve vozidle, které jelo ve směru od Znojma na Jihlavu, cestovaly celkem čtyři dospělé osoby.
Policisté vyzvali řidiče i ostatní cestující ve vozidle k předložení dokladů prokazující jejich totožnost. Řidičem vozidla byl pětatřicetiletý německý státní příslušník, který předložil ke kontrole platný cestovní doklad a také doklady potřebné k provozu a řízení motorového vozidla. Spolucestujícími byli dva muži a jedna žena. Osmadvacetiletá žena – státní příslušnice Turecka – a dvacetiletý muž – státní příslušník Srbska, předložili ke kontrole platné povolení k pobytu v Německu. Poslední spolucestující, kterým byl čtyřiadvacetiletý státní občan Maroka, nepředložil žádný platný cestovní doklad a u sebe měl pouze kopii dokladu žadatele o azyl v Rakousku. Provedenou lustrací v cizineckém informačním systému nebyly zjištěny žádné informace k těmto cizincům.
„Vzhledem k tomu, že státní příslušník Maroka nepředložil žádné doklady a existoval důvod se domnívat, že cizinec neoprávněně vstoupil na území České republiky a neoprávněně zde pobývá, muže jsme v souladu s příslušným ustanovením Zákona o Policii ČR zajistili,“ uvedl plk. Mgr. Leoš Švarc, vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Zbývající tři členové posádky byli hlídkou požádáni o podání vysvětlení, čemuž vyhověli a dobrovolně se dostavili na odbor cizinecké policie. Po provedených procesních úkonech policisté neshledali důvody k zahájení úkonů trestního řízení a cizinci nebyli omezeni na osobní svobodě a pokračovali v cestě do Německa.
Zajištěn policisty zůstal pouze občan Maroka, u kterého kdy byl provedeny nezbytné úkony k ověření jeho totožnosti. Následným dotazem přes Společné kontaktní pracoviště Mikulov -Drasenhofen policisté zjistili, že cizinec podal loni v prosinci na území Rakouska žádost o azyl. Jelikož se tento muž nacházel na území České republiky bez platného cestovního dokladu a bez víza nebo platného pobytu zahájili policisté z odboru cizinecké policie správní řízení ve věci povinnosti opustit území naší republiky. Rozhodnutím byla cizinci uložena povinnost opustit nejpozději do sedmi dnů území České republiky a byl propuštěn ze zajištění.
Od začátku letošního roku se jedná již o devátý případ, kdy policisté oboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zadrželi na našem území nelegální migranty. Všichni cizinci, kteří se na našem území pohybovali a zdržovali nelegálně, obdrželi rozhodnutí o správním vyhoštění nebo správní rozhodnutí o povinnosti opustit území České republiky.
PELHŘIMOVSKO: Žena měla kabelku pověšenou na nákupním vozíku
Humpolečtí policisté šetří případ krádeže kabelky, ke které došlo v neděli odpoledne v supermarketu na Pražské ulici v Humpolci. Dosud neznámý pachatel po sedmnácté hodině v prodejně využil toho, že nakupující žena si svoji kabelku pověsila na nákupní vozík a při krátké nepozornosti majitelky kabelku odcizil. Společně s kabelkou přišla žena o dva mobilní telefony, finanční hotovost, doklady, klíče a dioptrické brýle. Celkovou škodu vyčíslila na dva tisíce korun.
Policisté po přijetí oznámení případ zadokumentovali a šetří ho pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. Po pachateli i odcizených věcech pátrají.
Policisté opět upozorňují zákazníky prodejen, aby své věci, tašky, kabelky a batohy měli neustále pod kontrolou. Kabelky a cenné věci nepatří na nákupní vozík. Stačí malá chvilka nepozornosti, kdy se nakupující věnuje vybíranému zboží, a může přijít o peníze, doklady a další důležité věci. Proto policisté nabádají zákazníky obchodů, aby tyto cenné věci měli stále u sebe a pod dohledem. Vyhnou se tak nepříjemnému překvapení, kdy například až u pokladny zjistí, že nákup nemají čím zaplatit.
zdroj: www.policie.cz
škoda 2000 za 2 mobilní telefony a dioptrické brýle? tomu se mi nechce moc věřit