Z deníku Policie

10

V Humpolci přibývá krádeží peněženek. Hlídejte si svá jízdní kola. Opilý muž ležel v Humpolci na ulici. O víkendu zemřeli dva cyklisté. Řídím, piju nealko pivo.Kriminalita v prvním pololetí letošního roku na Pelhřimovsku.

PELHŘIMOVSKO: Své věci je třeba mít stále pod dohledem 

Humpolečtí policisté prověřují v poslední době zvýšené množství krádeží peněženek a to zejména v obchodech, ale i například v zábavních podnicích.
 
Jeden z posledních takových případů se stal 8. července v odpoledních hodinách v supermarketu v Hálkově ulici. Neznámý pachatel využil nepozornosti poškozené, která vybírala zboží a přitom měla na nákupním vozíku zavěšenou tašku a v ní odloženou peněženku. Pachatel peněženku s finanční hotovostí, platebními kartami a doklady odcizil a majitelce tím způsobil škodu přes dva tisíce korun.
 
„Chtěli bychom apelovat na občany, aby vhodnou prevencí těmto případům předcházeli“, řekl npor. Mgr. Tomáš Bezděk, vedoucí obvodního oddělení v Humpolci.  
 
Nejčastěji policisté řeší krádeže peněženek uložených v kabelkách, týkají se tedy zejména žen.   Klasickou situací, při níž je žena okradena, je výběr zboží v obchodě. Existuje však způsob jak se před pachatelem chránit. V žádném případě kabelku neodkládat. Nepokládat ji nebo nezavěšovat na nákupní košíky. Bezpečné místo pro kabelku je pouze v blízkosti její majitelky nejlépe v oblasti před sebou, tak aby žena na kabelku viděla. Důležité je nenechávat si kabelku otevřenou. Do tašek, které není možné uzavřít, je vhodné si cenné věci nedávat, případně peněženku nenechávat navrchu.  
 
Další situace, kdy je třeba mít se na pozoru a nenabízet zloději příležitost k okradení, je zkoušení oblečení v kabinkách. I v této situaci je třeba mít své věci neustále pod dohledem.
 
Mezi nejčastější způsoby okradení mužů patří odcizení peněženky z kapsy kalhot či bundy. V případě uložení peněženky v oděvech je nejvhodnější varianta mít peněženku ve vnitřní kapse bundy. Velmi snadné je pro zloděje i odcizení peněženky uložené v batohu na zádech.
 
Dalšími položkami na seznamu nejčastějších míst krádeží jsou restaurace a zábavní podniky. Jde např. o případy, kdy si poškozený peněženku nebo jiné cennosti ponechá v oblečení, které zůstane pověšené v šatnách nebo zavěšené na opěradlech židlí. Právě na takovou příležitost ke krádeži zloděj čeká. Mezi skupinou lidí, na které se pachatelé zaměřují, jsou dále osoby pod vlivem alkoholu. Opilý člověk spící v restauračním zařízení, venku na lavičce, v prostorech autobusového nebo vlakového nádraží nebo na jiném veřejně přístupném místě vůbec nezaznamená, že ho pachatel prohledává a okrádá. Když se poté poškozený probere, není ani s určitostí schopen si vzpomenout, kde ke krádeži došlo.
 
Mezi další místa, kde ke krádežím peněženek často dochází, patří čekárny zdravotnických zařízení, kde si lidé nechávají peněženku v oblečení, které pověsí na věšák. Věci v době návštěvy lékaře v ordinaci zůstávají v čekárně bez dozoru a pachatel může bez rizika peněženku odnést.  
 
„Jde o trestnou činnost, kterou se bohužel daří objasňovat jen velice obtížně“, dodal npor. Bezděk. Pachatelé jsou dobře organizovaní a jedná se mnohdy o celé skupiny. Osoba, která věc odcizí, ji v okamžiku předá dalšímu spolupachateli, a tudíž je prakticky nemožné zloděje přistihnout při činu. Dále si pachatel volí prostředí, které mu poskytuje anonymitu a možnost rychlého opuštění místa krádeže. Mezi typická riziková místa patří hromadné dopravní prostředky, kulturní a sportovní akce, obchodní domy, prodejny, rušné ulice, trhy a čekárny, nejčastěji v nemocnicích. Příležitosti ovšem pachatelé využijí téměř kdekoli.

KRAJ VYSOČINA: Policisté již šetří 78 případů odcizených bicyklů 

Policisté od začátku letošního roku do konce června evidují na Vysočině 78 případů odcizených jízdních kol v celkové hodnotě přibližně 1.614.000 korun. Oproti loňskému roku je to o 26 odcizených jízdních kol více. Policistům se podařilo objasnit téměř 13 procent těchto případů, což je o sedm procent méně než v prvním pololetí loňského roku.

Územní odbor
počet případů
objasněno
způsobená škoda
Jihlava
42
8
682 000
Třebíč
14
0
389 000
Žďár nad Sázavou
5
1
326 000
Havlíčkův Brod
12
1
107 000
Pelhřimov
5
0
110 000
Ke krádežím jízdních kol dochází celoročně, ale větší nárůst této trestné činnosti zaznamenávají policisté v letních měsících. Letní prázdninové dny lákají k celodenním výletům na kole. V okamžiku, kdy majitelé nechají svá kola bez dohledu u koupališť, památek, restaurací a obchodních center, se jejich bicykly stávají terčem zlodějů.
 
Ukradené jízdní kolo se poté stává výhodným obchodním artiklem, který zloděj velice rychle zpeněží za zlomek jeho skutečné hodnoty. Utržené peníze pak použije pro vlastní potřebu. I z toho důvodu se krádeže jízdních kol poměrně obtížně objasňují. V některých případech je cílem pachatele použít odcizené kolo pouze ke své přepravě. Když ho již nepotřebuje, jízdní kolo kdekoli odloží.
 
Ke krádežím kol dochází na veřejných, dobře viditelných místech a to i v denní dobu. Krádež pachateli značně zjednodušuje majitel, který své jízdní kolo nechá po dobu své nepřítomnosti volně odložené např. opřené o nějaký objekt, bez využití jakéhokoliv prvku zabezpečení. Pokud si cyklista kolo nechce nebo nemůže zajistit, měl by ho mít stále na očích. Jedná se zejména o případy, kdy se při vyjížďce zastaví na občerstvení.
 
Pokud majitelé kolo zamykají, měli by zvážit, k čemu a jak je kolo připoutané. Při odkládání kola je ho zapotřebí vždy upoutat zámkem k pevné části v okolí tak, aby bylo připevněno přes rám. Na místech, kde jsou ukotvené pevné stojany na kola, je vhodné využít tohoto stojanu a jízdní kolo k němu připevnit pevným lankovým nebo řetízkovým zámkem.
 
Velice často jsou terčem zlodějů prostory v domech, kde mají majitelé svá kola uložená. V panelových domech jde zejména o sklepní kóje, kočárkárny, společné kolárny nebo chodby. Ke krádežím jízdních kol dochází také z garáží a kůlen.  Z těchto míst pachatelé kola kradou nejčastěji v noci. V panelových domech je důležité dbát na důsledné zamykání vchodových dveří a společných odkládacích prostor. Kolo je nutné vždy zajistit, i když je uložené k tomuto účelu určené místnosti, na chodbě nebo ve sklepě.

PELHŘIMOVSKO: Při dechové zkoušce nadýchal čtyři promile 

Včera po desáté hodině večer vyjížděli humpolečtí policisté k oznámení o muži ležícím v Pražské ulici. Na místě zjistili, že osmapadesátiletý muž je silně opilý, není schopen se ani sám posadit a vydává pouze nesrozumitelné skřeky. Při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 4,08 promile. Protože vzhledem ke stavu muže byl ohrožen jeho život a zdraví, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici

KRAJ VYSOČINA: Stále více cyklistů usedá na kola pod vlivem alkoholu 

Uplynulý víkend byl na silnicích Kraje Vysočina tragický. Při dopravních nehodách zemřeli dva cyklisté. Od začátku letošního roku do neděle 28. července jsme v našem kraji vyšetřovali celkem 98 dopravních nehod s účastí cyklistů. Celkem čtyři cyklisté na následky svých zranění zemřeli, dalších jedenáct utrpělo těžké zranění a 69 jich bylo zraněno lehce. Ve 22 případech policisté zjistili, že cyklista byl v podnapilém stavu. Z tohoto počtu celkem 43 nehod cyklistů vyšetřujeme jen za období letošních prázdnin, tedy od 1. července do 28. července. U dvanácti cyklistů, kteří v období prázdnin havarovali, policisté zjistili, že usedli na kolo pod vlivem alkoholu.
 
Uplynulý pátek večer zahynul na silnici II/602 v katastru obce Vysoké Studnice sedmnáctiletý cyklista. V této souvislosti stále pátráme po dodávkovém nebo nákladním vozidle, které cyklistu, která jel kolem půl deváté večer po silnici od Jihlavy na Velké Meziříčí,  srazilo. Řidič nezjištěného vozidla po nehodě ujel. Žádáme svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace o pohybu vozidel po této silnici, a to v pátek 26. června večer mezi 20:30 a 20:45, aby se ozvali na linku 158.  Druhý cyklista zemřel o víkendu v obci Koněšín na Třebíčsku. Jednalo se o dvaašedesátiletého muže, který v neděli časně ráno kolem půl čtvrté havaroval v obci na jízdním kole.  Na následky zranění na místě zemřel.
 
K dalším nehodám s účastí cyklistů došlo o víkendu  na Jihlavsku. V sobotu večer krátce před dvaadvacátou hodinou vyjížděli policisté z dopravního inspektorátu Jihlava na místní komunikaci ulice Smrčenská v Jihlavě vyšetřovat okolnosti dopravní nehody. Třiatřicetiletý cyklista jel na jízdním kole od obce Smrčná směrem na Jihlavu. Nechoval se dostatečně ohleduplně a ukázněně, najel na pravou krajnici, kde dostal smyk. Poté vyjel zpět na komunikaci, kde havaroval. Za tímto cyklistou jel ve stejném směru jízdy druhý, o rok mladší, cyklista. Ten nepřizpůsobil rychlost jízdy,  narazil do ležícího kola a spadl na zem. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění obou cyklistů, kteří byli vozidlem zdravotnické záchranné služby převezeni na ošetření do Nemocnice v Jihlavě. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na obou jízdních kolech ve výši 3000 korun. Policisté provedli u cyklistů dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Prvnímu cyklistovi naměřili 1,02 promile alkoholu v dechu a druhému cyklistovi 0,78 promile alkoholu v dechu. Další okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování.
 
Další nehoda cyklisty se odehrála na Jihlavsku v neděli. Policisté z dopravního inspektorátu Jihlava vyjížděli v neděli 28. července krátce po jedenácté hodině odpoledne vyšetřovat do obce Luka nad Jihlavou okolnosti havárie cyklistky. Po příjezdu policejní hlídky na místo policisté zjistili, že čtyřiačtyřicetiletá cyklistka jela na jízdním kole po místní komunikaci v obci. Plně se nevěnovala řízení a havarovala pádem na vozovku. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklistky, která musela být vrtulníkem letecké záchranné služby transportována do Nemocnice Jihlava, kde byla hospitalizována. Policisté provedli u cyklistky orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Hmotná škoda na jízdním kole byla vyčíslena na 200 korun.
 
Policisté se při silničních kontrolách nebo dopravních vyšetřování nehod stále častěji setkávají s případy, kdy na kole jede podnapilý cyklista. „Cyklisté si často neuvědomují, že zákon o provozu na pozemních komunikacích se jich týká stejně, jako ostatních řidičů. Cyklista, který je ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou, je v silničním provozu nebezpečný nejen sám sobě, ale i jiným účastníkům provozu na pozemních komunikacích. Jeho úsudek, reakce a schopnosti k řízení kola jsou vlivem alkoholu značně sníženy a podnapilý cyklista pak nedokáže správně zareagovat na vzniklou situaci v silničním provozu,“ upozorňuje vedoucí Dopravního inspektorátu Jihlava npor. Radek Hamža, DiS.
 
Zejména v období prázdninových měsíců, kdy se cyklisté vydávají na různé cyklistické výlety, musí mít na paměti, že občerstvení ve formě několika piv případně jiného alkoholu si musí odpustit a zvolit pro osvěžení nealkoholické nápoje. „Z našich zkušeností víme, že cyklisté nevědí, že jsou ve smyslu zákona o provozu na pozemních komunikacích  řidiči nemotorového vozidla, které nesmí řídit pod vlivem alkoholu. Cyklistovi, kteří usedl na kolo posilněn  alkoholem, může být za tento přestupek uložena ve správním řízení pokuta až do výše 50 000 korun,“ dodává vedoucí jihlavského dopravního inspektorátu.
 
Riziko dopravní nehody cyklistů lze také snížit správným vybavením a dobrým technickým stavem jízdního kola. Cyklisté si musí uvědomit, že je musí být v silničním provozu dobře vidět. Policisté proto v rámci výkonu služby kontrolují povinnou výbavu jízdních kol. Funkční brzdy na jízdním kole musí být samozřejmostí. Policisté se často setkávají s jízdními koly, která nejsou vybavena odrazkami a v případě snížené viditelnosti ani předepsaným osvětlením. Tito cyklisté zbytečně hazardují se svým zdravím. Pokud se chystáte v letošním roce vyjet na silnice na kole, nezapomeňte se i své jízdní kolo vybavit předepsanými i dalšími důležitými doplňky z hlediska bezpečnosti silničního provozu. Důsledně dodržujte pravidla silničního provozu nejenom pro cyklisty.

KRAJ VYSOČINA: Policisté rozdávali nealko piva a alkoholtesty 

Policisté na Vysočině se zapojili do celorepublikového preventivního projektu „Řídím, piju nealko pivo!“, který probíhá v době letních prázdnin. Alkohol za volantem je v mnoha případech příčinou dopravních nehod. V Kraji Vysočina šetřili policisté od začátku letošního roku do konce měsíce června 65 dopravních nehod, kde sehrál svoji roli alkohol.

Proto se policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zapojili do společného projektu Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven s názvem „Řídím, piju nealko pivo!“. Cílem projektu je představit a rozšířit povědomí veřejnosti o nápoji pro řidiče, který je při řízení vozidla vhodnou a hlavně bezpečnou náhradou alkoholického piva. Řidiči se tak v době prázdnin mohou setkat při silniční kontrole nejenom s policisty, ale také se zástupci některých pivovarů. Ti jsou oblečeni v modrých reflexních vestách a předávají řidičům, kteří nepožili před nebo během jízdy alkoholický nápoj, nealkoholické pivo a alkoholtester.

Na Jihlavsku se projekt realizoval ve středu 24. července dopoledne v obci Čížov. Další akce proběhne 31. července v Pelhřimově na ulici Humpolecká v době od 09:00 do 11:00 hodin.

Dopravní policisté během dnešní akce zastavili a zkontrolovali 21 řidičů a společně se zástupcem Českého svazu pivovarů a sladoven je obdarovali nealkoholickým pivem a alkoholtestrem, neboť žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Během akce policisté nezjistili, že by se některý z řidičů dopustil přestupku v dopravě.

Řidiči, kteří řídí vozidlo pod vlivem alkoholu, se vždy dopouštějí protiprávního jednání. Obecně lze říci, že pokud policisté naměří u řidiče hodnotu menší než jedno promile, tak se řidič dopouští přestupku. Za tento přestupek lze uložit pokutu do výše 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na dobu dvou let. Pokud je u řidiče zjištěna hodnota nad jedno promile, tak se řidič dopouští trestného činu, a za tento trestný čin může být řidič potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

PELHŘIMOVSKO: Policisté objasnili téměř 54 procent případů 

V 1. pololetí roku 2013 došlo na Pelhřimovsku k celkem 784 trestným činům, z toho 53,57 % se policistům podařilo objasnit. Ve stejném období roku 2012 došlo k celkem 734 trestným činům a z tohoto počtu jich policisté objasnili 59,40 %. V letošním roce se tak v porovnání s rokem 2012 kriminalita zvýšila o 50 trestných činů.
 
V 1. pololetí letošního roku bylo trestně stíháno celkem 269 osob (v roce 2012 jich bylo 300). Z tohoto počtu bylo 121 recidivistů, 27 žen a 18 osob mladších 18 let (v roce 2012 bylo trestně stíháno 152 recidivistů, 27 žen a 10 osob mladších 18 let). U 61 trestných činů spáchaných v od začátku roku do konce června policisté zjistili, že se jich pachatel dopustil pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky (v roce 2012 jich bylo 63). Osoby mladší 18 let spáchaly celkem 21 trestných činů.
 
Násilná trestná činnost
V 1. pololetí letošního roku došlo na Pelhřimovsku k 49 násilným trestným činům, z nichž kriminalisté objasnili 69,39 %. (Ve stejném období roku 2012 došlo k 37 násilným trestným činům, objasnit se podařilo 75,68 %). Ve 3 případech policisté zjistili, že skutek spáchala osoba mladší 18 let, v 10 se ho dopustil recidivista. U 4 násilných trestných činů kriminalisté zjistili, že je pachatel spáchal pod vlivem alkoholu. V souvislosti s objasněnými násilnými trestnými činy zahájili kriminalisté trestní stíhání celkem 25 osob.  
 
Mravnostní trestná činnost
V 6 případech se v 1.pololetí roku jednalo o mravnostní trestné činy, které kriminalisté stále prověřují. (V roce 2012 došlo také k 6 mravnostním trestným činům, objasnit se podařilo 83,33 %).  
 
Majetková trestná činnost
V 1. pololetí roku 2013 došlo na Pelhřimovsku k 399 majetkovým trestným činům. Objasnit se jich podařilo přes 30 %. (V roce 2012 bylo spácháno 373 majetkových trestných činů s objasněností téměř 40 %). V 143 případech se jednalo o krádeže vloupáním, v 219 o krádeže prosté a 37 skutků jsou zbývající majetkové trestné činy. Z kategorie krádeží vloupáním se pachatelé nejčastěji vloupali do rekreačních chat (26 případů), obchodů (21 případů) a rodinných domků (13 případů).  Odcizeno bylo 20 motorových vozidel.
V souvislosti s objasněnými majetkovými trestnými činy zahájili policisté trestní stíhání nebo sdělili podezření ze spáchání trestného činu celkem 77 pachatelům.
 
Hospodářská trestná činnost
V období od začátku roku do konce června letos došlo k 110 hospodářským trestným činům. Objasnit se policistům podařilo 65,45 %. (V roce 2012 došlo k 88 hospodářským trestným činům, z nichž se podařilo objasnit 54,55 %). V souvislosti se spácháním hospodářského trestného činu zahájili kriminalisté trestní stíhání celkem 19 osob, z tohoto počtu jsou 2 recidivisté a 5 žen.
Z hospodářských trestných činů patří mezi nejčastější úvěrový podvod (37 případů), podvod (27 případů), neoprávněné držení platebního prostředku (17 případů) a dále trestné činy v oblasti ochrany měny.
 
Ostatní trestná činnost
Ze zbývajících 220 trestných činů se policistům podařilo objasnit 87,71 %. Mezi těmito zbývajícími trestnými činy je 44 případů přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, 30 případů přečinu zanedbání povinné výživy a 48 případů ohrožení pod vlivem návykové látky. Mezi zbývající trestnou činnost patří také drogová kriminalita, vloni prověřovali kriminalisté v této oblasti celkem 41 trestných činů. Při potírání této trestné činnosti se kriminalisté zaměřili na odhalování varen pervitinu, distributory drog, pěstování konopí i šíření toxikománie. Kriminalistům se například podařilo odhalit jednu z největších varen pervitinu v republice. Ze spáchání trestného činu na úseku drog bylo obviněno celkem 19 osob.
 

zdroj: www.policie.cz

 

Petr

10 thoughts on “Z deníku Policie

  1. Není se čemu divit, že přibývá krádeží a kriminality obecně. Stačí se podívat, jaká individua se se po Humpolci potloukají a okupují lavičky v době, kdy je normální být v práci.

      1. Růst kriminality je pochopitelný vzhledem k stále nekončící krizi kapitalismu. Podobné krize končí jen válečným konfliktem.V minulosti to už tak bylo. Dnes může být konflikt jiného typu,třeba národnostního charakteru.Zatím to tak bohužel vypadá.

        1. Mně samozřejmě vadí to, že některá individua kradou ať už v obchodech nebo okrádají nás, spoluobčany, co mi ale vadí mnohem více je totální nečinnost policie. Uvedu konkrétní příklad, před 14 dny jsem se koupal v Plačkově na Pařezáči a než jsem stihl doplavat z opačného břehu ke svým věcem, byl mi z boty ukraden mobilní telefon. Zahlédl jsme již pouze rychle se vzdalující dvě malá děvčata. Krádež jsem policii ihned oznámil, neboť se jednalo o telefon za 15 tisíc korun s lokací polohy. ANO, jsem blbec, neměl jsem ho nechávat v botě! Se svou příhodou jsem se následující den svěřil známému, který se pouze pousmál a řekl „Jo na Pařezáči, jo? Dvě holky, jo? No tak to byly mladé holky S…… z Vilémova, ty jsou tím pověstné a není to jejich první čórka“
          S tímto konkrétním podezřením jsem se obrátil na místní Policii s žádostí, aby celou věc prověřili a informovali mně o průběhu. Když se 3 dny nic nedělo, zastavil jsem se na Policii a žádal o poskytnutí informací jak probíhá vyšetřování. Bylo mi sděleno, že kolegyně, která případ vyšetřuje má dovolenou a že jakmile bude v práci, budu informován. Stále se tak nestalo, včera jsem se opět dotázal, tak kolegyně je stále na dovolené a nahlížet do jejich spisů nelze.
          Závěr? Telefon je už asi dávno v háji, neboť se jednalo o telefon, pro který potřebujete microsim kartu s čímž si zřejmě děvčata rady nevěděla, tak že buť leží kdesi v zastavárně, bazaru nebo byl vyhozen.
          Tak nějak přemýšlím, jak bych asi dopadl, pokud by se jednalo o osobní auto, které by mi bylo ukradeno a já ho po 3 dnech viděl stát před Billou s novým majitelem, zavolal bych na Policii, kde by mi řekli, že kolegyně je na dovolené a že nahlížet do jejich spisů oni nesmějí. Auto bych už asi nikdy neviděl . . .
          Pokutování za totální kraviny, měření rychlosti na D1, kde jsou omewzení, která prostě člověka vytáčí, to jim jde, ale prověřit konkrétní oznámení, v tom je problém. . . . .

          1. Plně souhlasím. Ovšem Policie ĆR nemá pravomoci typu bývalého SNB. Dnes policista když zasáhne je zle, když ne je také.Adm.bariéry narostly a bohužel jde vše do kopru

          2. Ale kradlo se i za socialismu, to zde nikdo nezpochybňuje.Ale snad každý ví,alespoň kdo je soudný že krádeže tehdy a nyní se liší od sebe zcela kardinálně

        2. To skoro vypadá jako by se za jiných spol. zřízení nekradlo. Radši nekončící krizi kapitalismu, než zářné zítřky socialismu nebo nějakého jiného „spravedlivého “ zřízení :))

        3. Také souhlasím. Jak je vidět z čísel uvedených v článku kriminalita roste a objasněnost jde do kopru. Vsadil bych se ale, že v pokutách jsou páni humpolečtí policisté první v republice. Ještě jsem je při ničem jiném ani neviděl. Vlastně ještě při nesmyslném postávání u přechodů pro chodce. Tam jsou také platní jak lyže v srpnu. To si pan Mgr. Bezděk může plácat na rameno. To je jasné, že potom říká, že odhalovat tuto kriminalitu je složité. Jak pak by nebylo, když policajti hlídají STOPku a né riziková místa, jako jsou právě obchodáky a koupaliště apod. Ono když se nechce, to je horší, než když se nemůže. Já osobně s policií špatnou zkušenost nemám, ale od kamaráda, který tam pracuje vím, že jejich nadřízení je nutí dávat pokuty a ostatní je jim jedno.

        4. jen a pouze souhlasím……
          grilování na kuchařově a buzerace za to, že si dovolím nezapnout si bezpečnostní pás….
          když se nám pokoušeli vykrást dům, na policii mi místní „pomahači a ochránci“ udiveně sdělili, že je to po letech první případ svého druhu.
          zajímavé ovšem je, že asi 2 dny předtím volal na policii soused a žádal, aby alespoň občas projeli ulicemi…
          argumentují, že šetří palivo…. mohou přece jít pěšky, popř. jet na kole …. ale hlavně něco udělat!
          nestalo se, policie se stále nečinně diví, nic neví, nic neprověřuje, pak si „splní plán“ tím, že se od září budou na přechodech pro chodce procházet snad do půl 10, pak rozdají pokuty.
          aby zašli do parků, kde leží opilí a hluční hnědočeši se svými dětmi..
          aby zakročili,když lidé, kteří ráno vstávají do práce, si stěžují na rušení nočního klidu…
          aby pohotově zareagovali, to je opravdu problém
          nějak mi uniká, proč má tak podprůměrný policista, který si odsedí na služebně 20 let, pobírat výsluhovou rentu.

    1. Každý nepracuje na směny a občas se najde i zaměstnání s výkonem práce mimo uzavřené pracoviště 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Prázdniny rozpůlí motokárové závody

St Čvc 31 , 2013
Havlíčkův Brod, 30. 7. 2013 – První srpnovou neděli se v KartAréně HB pojede už páté kolo Motokárového šampionátu 2013. Na start se opět může postavit úplně každý, bez rozdílu pohlaví či věku, a zpříjemnit si tak léto. Závod odstartuje ve 14 hodin.

You May Like

Témata